Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Šī sver 6 kilogramus!" saka Raimonds Gerkens. (Foto: no privātā arhīva)

Raimonds Gerkens jubilejas laikā kļūst par Ālandu salu līdaku karali 5

Slavenības
16. maijā 07:48 2018. gada 16. maijā 07:48
Kasjauns.lv
Miljonārs Raimonds Gerkens 66. jubilejas laikā bija devies makšķerēt uz Somiju, taču līdz vienam brīdim pie rekordlomiem tikt neizdevās. Un tad sākās...

Gerkenam ar kompāniju – Latvijas Ostu asociācijas izpilddirektoru Kārli Leiškalnu, sabiedrisko attiecību speciālistu Māri Medni un citiem – ierasts pavasarī doties uz Ālandu salām makšķerēt līdakas. Šoreiz tā sakrita, ka pirmais pavasara brauciens ietrāpījās tieši laikā, kad miljonāram svinama dzimšanas diena.

Uz Somiju vīri devās nākamajā dienā pēc Gerkena zīmīgās jubilejas. Pāris dienas makšķerējuši, kompānija no Somijas ziņoja: šīs zemes ūdeņi šoreiz nav dāsni ar labiem lomiem, jo mētā spiningu, cik gribi, nekas neķeras.

Makšķerniekiem Raimondam Gerkenam un Kārlim Leiškalnam Somijā, kad nekas neķeras, atlika vien gudri spriedelēt un domāt, kas nepatīk tām “zaļsvārcēm”. (Foto: no privātā arhīva)

Vīri jau sākuši škroboties, ka laikam mājās būs jādodas tukšā, kad pēcpusdienā, pirms došanās mājup, sākusies tāda cope, tāda cope... “Un tik vilkām un laidām atpakaļ, vilkām un laidām atpakaļ. Paturējām tik dažas ēšanai, un, lai varētu aizvest uz mājām un sievas neapšaubītu to, ka bijām makšķerēt,” piedzīvoto atminas Gerkens.

“Līdz pat spēku izsīkumam. Kad aiziet azartā, ar galvu jau vairs nedomā. Ne mums vairs vakariņas vajadzēja, ne pakot mantas, lai dotos mājup. Vilkām un vilkām. Ne saskaitīt, cik noķēru, un tas viss pus dienas laikā,” stāsta Gerkens. “Noplosījāmies tur pamatīgi.”

Ar lepnumu miljonārs paziņo, ka, droši vien jau tāpēc, ka viņam iekritusi tā jubilejas reize, tieši viņam “piekodušās” tās svara ziņā lielākās līdakas.

“Nav jau smuki lielīties, bet, kā bija, tā bija... Pārējiem tur tādas trijnieces, divnieces ķērās, bet man – kā zivs, tā četri kilogrami, kā zivs – tā seši kilogrami. Smagākā bija uz 6,5 kilogramiem.

"Uh, kas par plēsoņu!" par līdaku saka Raimonds Gerkens. (Foto: no privātā arhīva)

Negribu jau neko teikt, bet tagad kompānijā mani iesaukuši par Ālandu salu līdaku karali. Nu, baigi viņiem visas “pogas izgriezu”,” smej Gerkens.

Uzreiz viņš gan atzīst: “Nekā citādi, ka man varētu būt talkā nācis tas, ka jubilejas reize bija tāda zīmīga – 66 gadi. Tur jau kaut kas no mistiskā klāt! Bet nu vispār, es jau tomēr arī esmu diezgan meistarīgs līdaku copmanis. Pārējie nav slikti, bet man šoreiz bija fora – dzimšanas diena!”

Citi šobrīd lasa

Svin visa Latvija: aplūko, kā Latvijas novadi mirdz simtgades krāsās! 40
FOTO: eksprezidenti, politiķi un sabiedrībā zināmi cilvēki ierodas uz Nacionālā teātra simtgades izrādi 38
Vējonis uzrunā pie Brīvības pieminekļa: ideālā Latvija ir mūsu spēkos 36
Skatīt visus komentārus

Беременная герцогиня Меган поразила глубиной декольте во время выхода в свет

Резидент Comedy Club о семье Масляковых и КВН: «Там мафия, они могут сказать: "У этого мальчика кривые зубы, к черту его!"»