Šanhajas bēru nams “Lunhua” ir pirmais Ķīnā, kas sācis izmantot 3D printera sniegtās iespējas, lai restaurētu līķus, kas ir sakropļoti satiksmes negadījumos, dabas katastrofās vai ugunsgrēkos.

Mūsdienīgā apbedīšanas birojā nelaiķus sakopj ar 3D printeri

Trakā pasaule
2016. gada 4. aprīlī 12:19 2016. gada 4. aprīlī 12:19
Apbedīšanas birojs Ķīnas lielākajā pilsētā Šanhajā ir pievērsies jaunākajām tehnoloģijām, nelaiķu sakopšanai izmantojot trīsdimensiju (3D) printeri, vēsta ASV ziņu aģentūra UPI.

Šanhajas bēru nams “Lunhua” ir pirmais Ķīnā, kas sācis izmantot 3D printera sniegtās iespējas, lai restaurētu līķus, kas ir sakropļoti satiksmes negadījumos, dabas katastrofās vai ugunsgrēkos. Pēc šādas restaurācijas nelaiķi izskatās jauneklīgāki un pievilcīgāki, informēja bēru nams.

"Radiniekiem ir grūti redzēt savu mīļoto nepilnīgas sejas vai ķermeņus, kad viņi apmeklē bēru ceremonijas, un ne vienmēr pietiek ar grimu, lai to labotu,” sacīja Šanhajas Bēru un apbedīšanas pakalpojumu centra ierēdnis laikrakstam “Shanghai Daily”.

Ar 3D printera tehnoloģiju ir iespējams atjaunot sakropļotus ķermeņus un sejas ar 95% precizitāti. Šī tehnoloģija tika izmantota, atjaunojot sejas ugunsdzēsējiem, kas pērn gāja bojā sprādzienā Tjaņdziņas pilsētā.

3D printēšanas procedūra līķa sagatavošanā bērēm tomēr ir dārga. Šis pakalpojums reizēm izmaksā no 4000 līdz 5000 juaņām (541 līdz 677 eiro).

BNS/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Krāšņā ceremonijā apprecējies aviokatastrofu pārcietušais "Chapecoense" vārtsargs 6
Šveices policija izmeklē uzbrukumu ar cirvi: kas zināms par Latvijas pilsoni, kurš tajā vainojams? 40
Ķezā iekuļas politiķis, kurš joko par resnām dāmām un vienlaikus strādā Sieviešu vienlīdzības jautājumu komisijā 3
Pievienot komentāru