Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Valkas mērs Vents Armands Krauklis ar sievu Līgu, dēlu Tomasu un meitu Dārtu Martu, atgriežoties mājās no Valgas slimnīcas.

Valkas mēram Ventam Armandam Krauklim 53 gados piektā atvase. FOTO 82

Slavenības
2016. gada 7. aprīlī 05:37 2016. gada 7. aprīlī 05:37
Valkas mēra un kapelas “Bumerangs” mūziķa Venta Armanda Kraukļa (53) un viņa sievas Līgas Avotas-Kraukles (33) ģimenē 24. marta rītā piedzima meita Dārta Marta – vēsta žurnāls “Kas Jauns”.

Kraukļu meita ar ķeizargriezienu pasaulē nāca Igaunijā, Valgas slimnīcā, un dzemdībās piedalījās arī Valkas mērs. „Domāju, Līgai bija svarīgi, ka mīļš cilvēks patur roku un iedrošina. Arī pašam tas bija būtiski, jo, esot klāt bērna dzimšanas brīdī, daudz vairāk saproti, cik tas ir nozīmīgi un brīnumaini,” teic Vents. Viņš piebilst, ka igauņu anestezioloģe pat sākotnēji viņu noturējusi par ārstu.

Krauklis atzīst, ka, neraugoties uz ievērojamām izmaksām, kas būs mērāmas vismaz 1200 eiro apmērā, bērna laišana pasaulē tieši Valgā viņa ģimenei bijusi pašsaprotama. „Tas ir princips un arī praktiski labumi. Valkas/Valgas lozungs – „divas valstis, viena pilsēta” – nav tukša skaņa,” ziņo Krauklis.

Vents neslēpj, ka, uzturoties Valgas slimnīcas pēcdzemdību ģimenes palātā, sajuties gluži kā sanatorijā. „Gan ģimenes palāta, gan sanitārais mezgls ir plašs kā viesistaba ģimenes mājā, un par to, ka šī ir slimnīca, liecina vienīgi apziņošanas un skābekļa padeves sistēma. Visā nodaļā ir neticami klusi un mierīgi, personāls – ļoti laipns. Vārdu sakot, ir radīti apstākļi, lai cilvēki justos lieliski. Daudzi darbinieki atcerējās Tomasiņa dzimšanu un nāca skatīties, kāds viņš izaudzis,” atklāj Krauklis. Nepilnus piecus gadus vecais dēls Tomass kopā ar vecākiem un mazo māsu jau kopš mazulītes otrās dzīves dienas uzturējās Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas ģimenes palātā.

Vents bilst, ka meitai vārds bijis padomā jau sen. „Jau ilgāku laiku spriedu – ja man otrreiz dzīvē būs meita, saukšu viņu par Dārtu. Biju ļoti priecīgs, ka sievai šis vārds patika un varējām vienoties. Bet otrs vārds Marta ir par godu manai vecmāmiņai, kura bija ārkārtīgi stipra un darbīga. Dārta Marta Kraukle, mūsuprāt, kopā labi skan. Tie ir stipri vārdi, kas meitai dzīvē, cerams, palīdzēs veiksmīgi darīt to, ko viņa pati vēlas,” spriež laimīgais tēvs, kuram ir arī divi pieauguši dēli un meita no iepriekšējās laulības. „Katrs bērniņš ir īpašs un liela laime. Ir sajūta, ka ar katru mazuli arvien vairāk mīlu un novērtēju arī lielākos bērnus,” teic Vents.

Krauklis ir devies atvaļinājumā. „Ņemšu desmit dienu pēcdzemdību atvaļinājumu un pirmo reizi mērošanas laikā nevadīšu domes sēdi,” ziņo Krauklis žurnāla “Kas Jauns” šīs nedēļas numurā, kurā lasāms arī par Latvijā slavenajiem vīriešiem, kas pēcnācējus sagādājuši mūža otrajā pusē, esot vecākiem par 50 gadiem!

Kasjauns.lv/Foto: no privātā arhīva (Jurijs Simonovs)

Citi šobrīd lasa

Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 50
VIDEO: Sievietei ar mazuli gandrīz uzkrīt nolūzis koks 1
Luksusa viesnīca Īrijā atsaka nekaunīgai soctīklu zvaigznītei, kura pieprasīja bezmaksas brīvdienas 34
Skatīt visus komentārus