Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pašu pirmo grāmatas "Pie galda" izdevumu etiķetes speciāliste Irma Kalniņa dāvināja pirmajai lēdijai Ivetai Vējonei. (Foto: Mārtiņš Ziders)

Etiķetes eksperte Irma Kalniņa grāmatā bērniem māca galda kultūru un labas manieres 4

Slavenības
2017. gada 7. decembrī 14:52 2017. gada 7. decembrī 14:52
Kasjauns.lv
“Man vairākkārt cilvēki ir lūguši padomus, kā bērniem iemācīt pareizi turēt dakšiņu, kā uzvesties pie galda, tamdēļ saņēmos un Latvijas simtgadei par godu uzrakstīju savu pirmo grāmatu. Tā ir vienkāršā un bērniem saprotamā valoda ar humora piesitienu,” par etiķetes grāmatu “Pie galda”, kas domāta bērniem no 7-13 gadiem teic Irma Kalniņa.

Grāmatas atvēršanas svētki notika viesnīcā “Bergs” un svētkos klāt bija gan autore ar ģimeni, gan labvēļi un atbalstītāji un pat pirmā lēdija Iveta Vējone. Pirmās grāmatas, kas uz pasākumu tika atgādātas no tipogrāfijas “vēl karstas”, saņēma prezidenta Raimonda Vējoņa kundze Iveta Vējone un Irmas Kalniņas mazbērni.


Grāmatu ir ilustrējis Reinis Pētersons un tā izdota izdevniecībā “Droši un Koši”. “Man pašai ļoti patīk mūsu kopdarba rezultāts. Priecājos, ka varu dalīties ar savām zināšanām un pieredzi, un ceru, ka grāmata būs ļoti noderīga ģimenēs, kur aug bērni vecumā no 7 -13 gadiem. Grāmata izdota  gan latviešu, gan krievu valodā,” par grāmatu teic Irma Kalniņa.


Grāmata "Pie galda" ir ceļvedis visai ģimenei par labas uzvedības pamatprincipiem un sabiedrībā izkoptām tradīcijām. Mazie lasītāji saņems atbildes uz jautājumiem, kā uzvesties pie galda, kas ir labas manieres, kāpēc tās ir vajadzīgas un kur tās dzīvē var noderēt?

Grāmatā ir iekļautas tādas tēmas:

• Kas ir etiķete?

• Par ēšanas un galda kultūras vēsturi;

• Galda piederumu lietošana;

• Kad drīkst ēst ar pirkstiem?

• Kā pareizi uzklāt galdu mājās?

• Neērtas situācijas viesībās;

• Vakariņas restorānā;

• Un daudzas citas izzinošas tēmas.

Citi šobrīd lasa

Margarita, kuras skaudrais stāsts šokēja visu Krieviju, tikusi pie protēzes rokai, ko viņai nocirta vīrs 31
Trampu ģimenē vēl viena šķiršanās. Arī meita Tifānija sarauj attiecības 7
Modes nedēļa noslēdzas ar vērienīgām skatēm; uz pasākumu atnāk visi slavenie 28
Skatīt visus komentārus