Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jānis Naglis Latvijā uzskatāms par privatizācijas procesa tēvu. Savulaik viņš bija veiksmīgs uzņēmējs, bet tagad par maksātnespējīgu atzīts viņa pēdējais reālais bizness – viesnīca Pārdaugavā. (Foto: LETA)

Kādreizējais miljonārs Jānis Naglis strādā par taksistu 124

Izklaide
2017. gada 21. novembrī 06:01 2017. gada 21. novembrī 06:01
Žurnāls "Kas Jauns"
Uzņēmēja, savulaik par miljonāru uzskatītā Jāņa Nagļa neveiksmes biznesā novedušas pie tā, ka bijušais Privatizācijas aģentūras ģenerāldirektors, iztiku gādājot, piepelnās, strādājot par taksometra šoferi.

„Līkločus met tā politikai pietuvināto dzīve. Atbraucām mājās ar taksi, ko vadīja bijušais Privatizācijas aģentūras vadītājs Jānis Naglis... Nu, katrā gadījumā ar pakalpojumu bijām apmierināti, adekvāti atbildēja uz visiem trīsgadīgā vārdabrāļa jautājumiem,” tviterī ierakstīja Latvijas Radio bijušā šefa Dzintra Kolāta sociāli aktīvā meita, par brīvžurnālisti sevi dēvējošā Sarmīte Kolāte.

Pēc mirkļa viņai piebalsoja cita sieviete, kas vēstīja, ka viņu arī Naglis vedis, bet uz lidostu, un viņi pļāpājuši par Nepālu, Limbažiem un sievietes sportisko brāli. Naglim, kurš vēl pirms dažiem mēnešiem tika stādīts priekšā kā uzņēmuma "Baltic Taxi" konsultants, savulaik pat bija viens no tiem, kas izveidoja šo uzņēmumu, bijusi taksometra vadītāja karte ar konkrētu taksometra vadītāja numuru.

Lielisks darbinieks

Droši avoti "Kas Jauns" vēsta, ka nu jau dažus mēnešus piecu bērnu tēvs Jānis Naglis taksometru firmas "Baltic Taxi" konsultanta amatu apvieno ar piepelnīšanos, pildot taksometra šofera arodu. Ja vēl pirms dažiem mēnešiem viņš pie takša stūres dažkārt sēdies, lai pats personīgi iepazītos ar taksometru vadītāju ikdienu, tad nu jau kādu laiku esot uzskatāms par pilnvērtīgu kompānijas taksistu un dodas dispečeru norādītajos izsaukumos.

Ar "Baltic Taxi" Jānis Naglis saistīts kopš taksometru firmas pirmsākumiem. Agrāk viņš bija firmas boss, tagad vizina klientus kā taksometra vadītājs. (Foto: LETA)

Ļaudis, kas braukuši Nagļa vadītajā taksī, par bijušo Privatizācijas aģentūras šefu teic tikai to labāko – viņš godam pildot savus amata pienākumus, kas nav no tiem vieglākajiem, jo jāstrādā arī vēlu vakaros un naktīs, jākaro ar gana piekasīgiem un dažkārt pat neadekvātiem klientiem...

Pats Jānis Naglis par jauno arodu komentārus nesniedz. Vairākas dienas sazināties ar viņu neizdevās, jo uz telefona zvaniem viņš neatbildēja. Sociālajos tīklos Jānis ir ļoti aktīvs un lielākoties dalās ar vēstījumiem un jaunumiem, kas saistīti ar uzņēmumu "Baltic Taxi", dažādiem atklājumiem par taksometru vadītāju iztikas grūtībām, konkurējošo takšu firmu pārstāvju pieļautām nelikumībām, kā arī autosporta aktivitātēm.

Nesen vietnē "Facebook" viņš dalījās arī ar "Baltic Taxi" vadības apsveikumu Lāčplēša dienā un piedalījās loterijā, kurā bija piesolīta iespēja laimēt jaunu mobilo tālruni.

Privatizācijas procesā gan kratīšana, gan pielaulāšana Šķēlem
Naglis savā profilā sociālajos tīklos norādījis, ka dzīvo Jūrmalā un ir uzņēmuma "Grindex" padomes loceklis. Tas apstiprinās, arī pētot "Lursoft" datu bāzes. Tāpat tajās parādās ziņas, ka Jānis Naglis darbojas vairākās sabiedriskās organizācijās un dažai labai ir pat valdē un valdes priekšsēdētāja amatā. Piemēram, viņš ir Latvijas Automobiļu federācijas prezidents, skaitās Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas valdē.

Jānis 2009. gadā kopā ar eksprezidentu Gunti Ulmani un Dinamo Rīga lielāko privāto akcionāru miljonāru Juri Savicki saviesīgā hokejkluba "Dinamo Rīga" pasākumā. Nagļa uzņēmumi bija noslēguši sadarbības līgumus ar klubu. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Jāņa vārds politikā un biznesa vidē labi zināms kļuva pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kad viņš izveidoja Privatizācijas aģentūru un kļuva par pirmo tās vadītāju. Privatizācijas, ko tautā dažkārt mēdz dēvēt par prihvatizāciju, lietas viņš pilnībā noteica no 1994. līdz 2001. gadam. Tajā laikā Nagļa vārds medijos parādījās ja ne katru dienu, tad katru otro vai trešo noteikti.

Savulaik Jānis Naglis bija par oligarhu dēvētā ekspremjera Andra Šķēles uzticamības persona un pat tika saukts par Šķēles vadītās, nu jau izčibējušās Tautas partijas pelēko kardinālu. (Foto: LETA)

Skandālus, kuros figurēja Nagļa vārds, nevar ne saskaitīt, jo tajos gados Latvijas valsts īpašums tika privatizēts, kā jau nu tas tika privatizēts... Nagļa kabinets Privatizācijas aģentūrā piedzīvoja arī kratīšanu, kad gaismā nāca tā dēvētā Latvenergo trīs miljonu lieta, ik pa laikam tika apdraudēts arī Nagļa krēsls aģentūrā, jo biznesa un ietekmīgāko privatizētāju vidē Nagli uzskatīja un arī atklāti sauca par tā dēvētā oligarha Andra Šķēles cilvēku un viņa Tautas partijas pelēko kardinālu.

Sākās labi, bet nu aizver pēdējo viesnīcu

Pēc amata zaudēšanas Privatizācijas aģentūrā Naglis pastiprināti pievērsās politikai, kādu laiku pat vadot savu dzimto, nu jau izčibējušo partiju Latvijas ceļš, un pēcāk arī biznesam. Zināmākās no viņa apsaimniekotajām jomām bija taksometru un viesnīcu bizness, kā arī darbošanās un dalība akciju sabiedrībā "Grindeks". Tāpat savulaik viņam bija daļas akciju sabiedrībā Rīgas Sporta pils.

Taksometru biznesā Nagļa vārds saistāms ar "Baltic Taxi", savukārt viesnīcu biznesā – ar četrzvaigžņu viesnīcu "Islande Hotel", trīszvaigžņu viesnīcu "Riga Airport Hotel ABC", kempingu "Gauja". Biznesā līdz pat krīzei Naglim klājās lieliski, piemēram, 2006. gadā viņš bija 30 Latvijas pelnošāko uzņēmēju vidū ar nopelnītiem vairāk nekā diviem miljoniem latu. Bet tad nāca krīze, un, kā pēcāk atzina Naglis, tajā viņš zaudēja lielāko daļu savu īpašumu.

Šobrīd uzņēmumu reģistrā Jāņa Nagļa vārds figurē saistībā ar 9 uzņēmumiem, bet lielākā daļa no tiem tiek likvidēti un gandrīz visi no tiem ir apgrūtināti ar nodokļu parādiem. Pēdējo gadu praktiski vienīgais reālais Nagļa bizness viesnīca "Airport Hotel ABC" tagad ir slēgta, bet viņam simtprocentīgi piederošais SIA "Kembi", kas pārvaldīja viesnīcu, atzīts par maksātnespējīgu. Pēc "Lursoft" datiem, SIA "Kembi" apgrozījums pērn bija vairāk nekā 300 tūkstoši eiro, bet zaudējumi – vairāk nekā 100 tūkstoši eiro.

Vārtiņi uz Naglim piederējušo viesnīcu "Riga Airport Hotel ABC" ir slēgti. Uzņēmumam pasludināta maksātnespēja, bet manta tiek iztirgota, lai varētu atdot naudu kreditoriem. (Foto: Juris Rozenbergs)

Uzkrātie VID administrētie nodokļu parādi – pat vairāk nekā 420 tūkstoši eiro. Iecelts arī maksātnespējas administrators, kurš nodarbojas ar parādnieka mantas pārdošanu un tirgo visu viesnīcas iedzīvi, lai kaut nedaudz varētu norēķināties ar kreditoriem.

Šā gada jūnijā Jānis Naglis apmeklēja ekonomistu pasākumu, kurā pārmija pa kādam vārdam arī ar ekspremjeru Ivaru Godmani. (Foto: LETA)

Māju notirgo dēlam

Jānis Naglis par savu dzīvesvietu uzdod Jūrmalu, taču, pēc papīriem, viņam kūrortpilsētā sava īpašuma neesot. Vēl pirms dažiem gadiem gan bija. Proti, pēc Zemesgrāmatas datiem, 2012. gada nogalē Jānis Naglis veica virkni darbību ar jaunbūvi, kas atrodas uz valsts zemes, – viņš jaunbūves vienu no 100 domājamām daļām uzdāvināja dēlam Jānim Naglim junioram. Bet pēc nepilnas nedēļas Jānis Naglis seniors šo jaunbūvi pārdeva savam dēlam par vairāk nekā 84 tūkstošiem latu.

2013. gadā ar draudzeni modes mākslinieci Evitu Bulu un savu piekto bērnu Jānis Naglis apmeklēja Baltijā vērienīgāko mūzikas pasākumu "Positivus". (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Citi šobrīd lasa

Vietējo jūtūberu saimē uzmirdz 15 gadus vecā Elizabete - piemīlīga vegāne no Rīgas centra skolas 23
VIDEO: lapsēns sarīko nekārtības Botāniskā dārza Palmu mājā 10
"Man ir diezgan švaki" - pensionārs Gunārs pēc insulta un infarkta rindā uz rehabilitāciju gaida jau 11 gadus 29
Skatīt visus komentārus

Что стало с девочкой, которая 12 дней провела в тайге с верным щенком

«Слишком стара для таких танцев»: Бритни Спирс раскритиковали за неидеальную фигуру 3