Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ojāra Grinberga aiziešana mūžībā ir liels zaudējums Latvijas estrādei, uzskata viņa kolēģis Viktors Lapčenoks.

Lapčenoks par Grinberga nāvi: "Liels šoks. Man pirmo reizi nebija ko teikt" 42

Slavenības
2016. gada 24. aprīlī 09:59 2016. gada 24. aprīlī 09:59
Ojāra Grinberga aiziešana mūžībā ir liels zaudējums Latvijas estrādei, teica Grinberga bijušais kolēģis, dziedātājs Viktors Lapčenoks.

"Šausmīgi žēl, ļoti žēl. Viņš bija viens no latviešu estrādes aizsācējiem. Viņš bija viens no tiem, kas nesa tautā tās kolosālās Raimonda Paula dziesmas," stāstīja Lapčenoks.

Dziedātājs atzina, ka sēru vēsts viņu šokējusi. "Man tas bija diezgan liels šoks. Es biju tādā stāvoklī, ka man pirmo reizi nebija, ko teikt. Ojārs bija viens no maniem pirmajiem darba kolēģiem, kad 70.gadā sāku dziedāt "REO" [Rīgas estrādes orķestrī]," uzsvēra Lapčenoks. Viņš stāstīja, ka Paula veidotajā "REO" dziedājis vien divus gadus, tomēr šis laiks viņam dziļi palicis atmiņā.

"Kad es atnācu uz "REO", es biju nulle. Pirmo reizi uz skatuves es nezināju, kur kāju nolikt, kā roku pacelt. Neteiksim, ka es briesmīgi centos atdarināt Ojāru, bet, kad es sāku dziedāt programmās un koncertos, es vienmēr aiz skatuves skatījos, kā Ojārs un Margarita [Vilcāne] to dara. Šo to esmu mācījies no Ojāra," stāstīja Lapčenoks.

Arī pēc aiziešanas no ansambļa Lapčenoks sekojis līdzi Grinberga gaitām. Īpaši viņam paticis Grinberga darbs ansamblī "Tip Top", kur Grinbergs sevi parādījis ne tikai kā dziedātājs, bet arī aktieris. Lapčenoks novērtējis arī Grinberga prasmi atdalīt skatuves un privāto dzīvi. Tāpat Lapčenoks atzīmēja arī profesionalitāti, ar kādu Grinbergs uzstājies visu dzīvi. "Ja viņš izgāja uz skatuves, tad viņš to darīja tā, kā tas ir jādara – tā, kā viņš to darīja jaunībā, tā tas bija arī pēdējos koncertos, kur arī bijām kopā. Par spīti tam, ka viņam, iespējams, bija grūti dziedāt. Man tas ļoti imponēja," uzsvēra Lapčenoks.

Kā zināms, piektdien mūžībā aizgāja dziedātājs Ojārs Grinbergs.

Grinbergs, kurš dzimis 1942.gada 19.novembrī, ieskaņoja vairākus simtus dziesmu kā solists, kā arī duetā ar dziedātāju Margaritu Vilcāni un citiem pazīstamiem estrādes dziedātājiem. Dziedātājs uzstājies vairāku ansambļu sastāvā, tai skaitā "REO". No 1973.gada viņš dziedāja Filharmonijas ansamblī.

Mūziķa izpildītās dziesmas uzvarējušas "Mikrofona dziesmu aptaujā". 1969.gadā konkursā uzvarēja "Dziesma nenosalst" un 1971.gadā - "Teic, kur zeme tā", kuru Grinbergs izpildīja kopā ar Noru Bumbieri, Vilcāni un Lapčenoku. Grinbergs darbojies arī politikā. Viņš ticis ievēlēts 6. Saeimā no saraksta "Tautas kustība Latvijai (Zīgerista partija)".

2007.gadā Grinbergs kopā ar Vilcāni saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu par mūža ieguldījumu mūzikā. Savukārt 2013.gadā dziedātājs kļuva par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA, no "Izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva"

Citi šobrīd lasa

FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans 2
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 5
Skatīt visus komentārus