18 Foto
Vai spējat iedomāties, ka Dagmāras Legantes bērnības spēle numur viens bija kazaki razboiņiki?

Legantei bērnībā mīļākā spēle bija "kazaki razboiņiki" ar spīdzināšanu 17

Izklaide
2016. gada 2. maijā 08:36
Augumā smalkās un sievišķīgās Mazo ekspertu skolas māmiņas un radošās personības Dagmāras Legantes-Celmiņas mīļākā spēle bērnībā bija nedaudz negantie un puiciskie „kazaki razboiņiki”.

“Mana bērnība pagāja tur ārā! Tur, kur varēju uzkāpt kokā, izjust adrenalīnu, slēpties aiz sniega mūra sienas, izjust vēju, braukt salkās ar riteni, spēlēt bumbu un klausīties draugu smieklos. Un tā katru dienu! Atceros neskaitāmi daudz spēļu: kvadrātus, ķerenes ar bumbu, desmitniekus, zaķus un medniekus,” stāsta Dagmāra.

Dagmāra atklāj, ka viņas mīļākā spēle bijusi „kazaki razboiņiki”, jeb kovboji pret laupītājiem. Spēli raksturo azarts, noslēpums. Dagmāra atceras, ka nedrīkstēja atklāt paroli un pratināšana ar kutināšanu bijis pats jautrākais brīdis. “Ja ārā bija slikts laiks, satikāmies zem nojumes vai pie draugiem mājās. Spēlējām pašu izdomātas spēles, rotaļājāmies ar lellēm. Un tā līdz vēlam vakaram – mammas centās mūs sasaukt mājās desmitiem reižu. Izklīdām vakarā, kad saule rietēja. Nākamajā dienā viss sākās no gala,” saka Dagmāra. “Nevaru iedomāties bērnību bez spēlēm ārā, saplēstām biksēm, nobrāztiem ceļiem un smaida sejā.”

Arī Dagmāras bērni spēlē tās pašas spēles, ko viņa savā bērnībā. Salkas dēli spēlē dažādos veidos ar draugiem, un paslēpes – visa ģimene kopā. “Tagad atcerējos vēl pāris sen aizmirstas spēles, tās pašas gumijas! Tās apvienoja visas meitenes no 1. līdz 12. klasei. Šodien pat jāaiziet uz veikalu un jānopērk garās lentes! Pamēģināšu parādīt savām meitām pāris kombinācijas, varētu būt jautri,” saka Dagmāra.  

 

Kasjauns.lv / Foto: no privātā un izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 175
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 28
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 19