Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Putins uzrunāja karavīrus, sveica viņus svētkos, kas tradicionāli vieno vairumu Krievijas iedzīvotāju, neraugoties uz politiskajām atšķirībām.

Maskava ietinas Georga lentītēs. Krievijā ar grandiozu armijas parādi svin uzvaras gadadienu. FOTO 64

Slavenības
2016. gada 9. maijā 14:08 2016. gada 9. maijā 14:08
Maskavā pirmdien ar grandiozu armijas parādi tika svinēta Padomju Savienības 1945.gada uzvara pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā.

Pāri Sarkanajam laukumam devās aptuveni 10 000 karavīru, tanki un kodolraķešu sistēmas. Procesijā noskatījās prezidents Vladimirs Putins, augstākās amatpersonas un daudzi kara veterāni.

Putins uzrunāja karavīrus, sveica viņus svētkos, kas tradicionāli vieno vairumu Krievijas iedzīvotāju, neraugoties uz politiskajām atšķirībām.

Kremļa saimnieks arī izmantoja iespēju, lai mudinātu starptautisko sabiedrību būt vienotai cīņā pret globālo terorismu.

"Mums ir jāpārvar šis ļaunums, un Krievija ir gatava apvienot spēkus ar citām valstīm, lai radītu modernu, ārpusbloku starptautisku drošības sistēmu," sacīja Putins.

Parādē Maskavā piedalījās arī gaisa spēku lidmašīnas, ieskaitot "Su 35", kādus Krievija izmanto kaujas uzdevumos Sīrijā.

Armijas parāde notika arī Krievijas gaisa spēku bāzē Hmeimimā, Sīrijā.

Svinības par godu Vācijas sakāvei pirmdien tiek rīkotas arī vairākās citās bijušajās Padomju Savienības republikās un PSRS savulaik okupētajās valstīs, kurās mitinās lielas krievu kopienas.

Maskavā līdzās Putinam atradās Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs, bet citu ārvalstu līderu goda viesu vidū nebija.

Rietumu līderi pērn Ukrainas krīzes dēļ ignorēja Kremļa uzaicinājumus piedalīties Maskavā sarīkojumos par godu Otrā pasaules kara uzvaras 70.gadadienai, tāpēc Putinam notikums bija jāsvin vienīgi Ķīnas, Kubas un citu Maskavai draudzīgu līderu sabiedrībā.

 

LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Šķēle un Šlesers nevar ieviest kārtību sev piederošajā Liepājas autobusu parkā 11
Pie Dubultu stacijas uz gājēju pārejas notriec bērnu. Cietušais smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā 40
Krievu bobslejists Zubkovs, kuru pašu vaino dopinga lietošanā, skeletonistu diskvalifikāciju nosauc par klaunādi 1
Skatīt visus komentārus