Justs Sirmais jau šovakar ar reisu no Stokholmas atgriežas Latvijā.

Mūsu lepnums Justs Sirmais jau šodien atgriežas mājās no Eirovīzijas 68

Izklaide
2016. gada 15. maijā 12:57 2016. gada 15. maijā 12:57
Latvijas pārstāvis Eirovīzijā Justs Sirmais šodien plkst.17.45 ar lidmašīnu no Stokholmas atgriežas ar Rīgā, informēja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Agita Pudule.

Kā ziņots, Justs Sirmais ar Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu "Heartbeat" ("Sirds puksti") starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā ierindojās 15.vietā, bet Stokholmā sestdien notikušajā konkursā uzvarēja Džamala no Ukrainas.

Plašu rezonansi izraisījusī Ukrainas pārstāve Eirovīzijā - Krimas tatāru dziedātāja Džamala - izpildīja dziesmu "1944", kas veltīta Krimas tatāru deportācijai, ko 1944.gadā īstenoja Staļins. Dziesmas tekstā nav pieminēta Ukrainai piederošās Krimas pussalas okupācija un aneksija, ko pirms diviem gadiem veica Krievija, tomēr Džamalas izraudzīšana par Ukrainas pārstāvi Eirovīzijai veicina uzmanības pievēršanu šai aneksijai un Krievijas varas iestāžu veiktajai Krimas tatāru apspiešanai.

Vistālāk atbraukusī Eirovīzijas dalībniece Dami Ima no Austrālijas ieņēma 2.vietu. Dienvidkorejiešu izcelsmes māksliniece izpildīja dziesmu  "Sound Of Silence" ("Klusuma skaņa"). Krievijas pārstāvis Sergejs Lazarevs ar dziesmu "You Are the Only One" ("Tu esi tā vienīgā"), kuram bukmeikeri pirms konkursa prognozēja pārliecinošu uzvaru, ierindojās 3.vietā.

Savukārt 4.vietu ieņēma Bulgārijas pārstāve Poli Genova, kas izpildīja dziesmu "If Love Was A Crime" ("Ja mīlestība būtu noziegums"). Konkursa rīkotāju Zviedriju Eirovīzijā pārstāvēja 17 gadus vecais Franss ar dziesmu "If I Were Sorry" ("Ja man būtu žēl") un ierindojās 5.vietā.

Lietuvas pārstāvis Donijs Montells ar dziesmu "I've Been Waiting for This Night" ("Esmu gaidījis šo vakaru") ieņēma 9.vietu. Viņš ieguva 200 punktus. Igaunijas pārstāvis Jiri Potsmanns ar dziesmu "Play" ("Spēlē") pirmajā pusfinālā otrdien neiekļuva finālā.

Justa izpildītajai dziesmai pārējās Eirovīzijas dalībvalstis kopumā piešķīra 132.punktus.

Justa priekšnesums Eirovīzijas finālā - video:


LETA/Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

Citi šobrīd lasa

Jānis Bukums. Bohēmists, kurš skaidrā ir jau 9 gadus 17
Krištianu Ronaldu dēls parāda, ka varētu būt vēl talantīgāks par savu tēvu 4
Romantiski kā pasakā: populāri Lietuvas dizaineri izrāda 2018. gada kāzu kleitu kolekcijas 1
Skatīt visus komentārus