Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lūk, Ķīnas ziņu aģentūras “Xinhua News Agency” vēstījums par to, kas uzvarējis Eirovīzijā!

Ķīnas vadošā ziņu aģentūra par Eirovīzijas uzvarētāju pasludina Aminatu! 15

Izklaide
2016. gada 16. maijā 13:13 2016. gada 16. maijā 13:13
Savdabīgs pārpratums gadījies Ķīnas ziņu aģentūrai “Xinhua News Agency”. Informējot par 2016. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāju, tā šo ziņu ilustrējusi ar fotogrāfiju, kurā redzama Aminata!

“Džamala no Ukrainas uzvar 2016. gada Eirovīzjā” – savā oficiālajā Twitter kontā raksta “Xinhua News Agency”, papildinot šo vēsti ar fotogrāfiju, liekot noprast, ka tajā redzama pati uzvarētāja. Taču šajā fotogrāfijā nav gan ukrainiete Džamala, bet gan mūsu pašu dziedātāja Aminata savā krāšņajā kleitā, uzstājoties 2015. gada Eirovīzijā.

Ne viens vien jau pamanījis šo jauko Ķīnas ziņu aģentūras kļūdiņu, kas maldīgi liek noprast, ka Eirovīzijas uzvarētāja ir Aminata – pareizāk sakot, ka Džamala izskatās kā Aminata. Tiesa gan, pašā rakstā, uz ko noved twitter ziņojumā esošā saite, šāds maldīgs pārpratums gan nav iespējams, jo foto parakstā skaidri un gaiši norādīts, ka attēlā redzama Aminata: “Latvijas pārstāve Aminata piedalās 60. ikgadējā Eirovīzijas dziesmu konkursa otrā pusfināla ģenerālmēģinājumā Vīnes pilsētas hallē Austrijas galvaspilsētā Vīnē.”

Kāpēc tieši šāda fotogrāfijas izvēle pie raksta par 2016. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētājiem, atliek vien minēt. Iespējams, ka Ķīnas ziņu aģentūras “Xinhua News Agency” rīcībā vienkārši nebija fotogrāfijas no šī gada Eirovīzijas, tāpēc tā izlēma izlīdzēties ar to, kas ir – fotogrāfijām no 2015. gada Eirovīzijas. Bet, kāpēc tieši 6. vietas ieguvēja Aminata? Iespējams, ka ķīniešiem vienkārši iepatikās latvietes kleita!

Šī ir Džamala no Ukrainas, kura kļuva par 2016 gada Eirovīzijas konkursa uzvarētāju.

Starp citu, “Xinhua News Agency” ir oficiālā ziņu aģentūra Ķīnas Tautas Republikā un, kā vēsta Vikipēdija, tā ir arī lielākā un ietekmīgākā mediju organizācija Ķīnā, jo gandrīz katrs laikraksts Ķīnā balstās uz šīs ziņu aģentūras vēstījumiem. “Xinhua News Agency” darbojas tiešā Ķīnas valdības pakļautībā, un tās priekšsēdētājs ir Ķīnas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas loceklis. “Xinhua News Agency” ir vairāk nekā 170 ārzemju biroji visā pasaulē, un 31 birojs Ķīnā.


Kasjauns.lv/Foto: AP/Scanpix/LETA, ekrānuzņēmums no twitter.com, no Izdevniecības Rīgas viļņi arhīva

Citi šobrīd lasa

Pēc lēmuma pārsūdzēšanas par draudzenes slepkavību paralimpiskā zvaigzne Pistoriuss saņem daudz ilgāku cietumsodu 5
Tiesa atbrīvo 15 gadus veco skolnieku, kurš piekāva policistu 90
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 52
Skatīt visus komentārus