Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Popularitātes mirkli nu bauda vegāne vārdā Kristīna Lafheda, kura, lūk, no veikala vitrīnas izglābusi omāru.

Vegāne veikalā par 18 eiro nopērk omāru un tad ar to izrīkojas pēc sava prāta. VIDEO 51

Trakā pasaule
2016. gada 3. jūnijā 08:31 2016. gada 3. jūnijā 08:31
Šis stāsts, iespējams, ir vēl viens apliecinājums, ka vegāni savā aizrautībā mēdz būt vēl trakāki par veģetāriešiem.

Kanādas iedzīvotāja vegāne nopirkusi pārtikas veikalā omāru un nosūtījusi to līdz dabiskajai videi vairāk nekā 1400 kilometru attālumā, kur tas tika palaists brīvībā, vēsta ASV ziņu aģentūra UPI.  Kristīna Lafheda, kas atrada omāru vietējā pārtikas veikalā Ontārio provincē un nosauca to par Lobiju Džo, dokumentēja šī vēžveidīgā glābšanu videoierakstu vietnē “YouTube”.

"Mēs pārtikas veikalā redzējām omāru, kuram apkārt bija dzīvnieki, kas jau bija zaudējuši dzīvību, bet viņš vēl bija dzīvs un mums kaut kas bija jādara,” rakstīja kanādiete.

"Mēs viņu nopirkām par 20 dolāriem (18 eiro), aizvedām mājās un uzstādījām akvāriju. Tad mēģinājām izdomāt, ka viņu aizvest atpakaļ uz viņa mājām,” stāstīja Lafheda.

Viņa uzzināja, ka šis omārs varētu būt no Jaunskotijas provinces, un sāka meklēt pasta firmu, kas būtu gatava pārvest dzīvus dzīvniekus. Lafheda vērsās sociālā tīkla “Facebook” interešu grupā “Vegans United” (“Apvienotie vegāni”) un tur atrada Betu Kentu, kas bija gatava palaist šo omāru brīvībā. Lafheda aizveda omāru uz pasta pārvadājumu firmas UPS biroju Vinipegas pilsētā un samaksāja apmēram 200 eiro ekvivalentu naudas summu par omāra transportēšanu. 

Omārs tika iesaiņots ar avīzēm piepildītā putuplasta kastē un kopā ar Kentu devās 1435 kilometrus tālā ceļojumā uz Jaunskotijas provinci. Videoierakstā ir dokumentēts, kā Kenta izsaiņoja Lobiju Džo no kastes un ielaida nelielā līcī, kur tas beidzot kļuva brīvs.

Omāra brīvlaišana vegānu gaumē:


BNS/Foto: Ekrānšāviņš no video

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 37
Skatīt visus komentārus