Kundze kopā ar vīru 25 gadu garumā savā dārzā stutējusi rūķus. Nu tā ir lielākā rūķu kolekcija pasaulē.

Neparasta atkarība pensionāri Helgu padarījusi zināmu visā pasaulē. VIDEO 1

Trakā pasaule
2016. gada 3. jūnijā 10:22 2016. gada 3. jūnijā 10:22
Austrijas pensionāre Helga Eidenhammere 25 gadu laikā ir sakrājusi dārza rūķu kolekciju, kas, domājams, ir lielākā šāda veida kolekcija pasaulē.

Eidenhammeres dārzā Augšaustrijas federālās zemes Pfafštetes pagastā ir pavisam 4443 rūķi, kuru skaits četrkārt pārsniedz šī pagasta iedzīvotāju skaitu. Eidenhammere sāka krāt dārza rūķus, kad vīrs pirms 25 gadiem viņai uzdāvināja pirmo dārza rūķi.

“Tas bija mans lepnums un prieks. Un tā tas notika – pēkšņi radās tāda kā atkarība,” pensionāre stāstīja radiostacijai ORF.

Ziemas laikā Eidenhammere pavada četras nedēļas, nomazgājot visus rūķus. Iestājoties pavasarim, paiet trīs nedēļas, kamēr viņa tos atkal izvieto dārzā. Saskaņā ar Ginesa Pasaules rekordu grāmatas datiem pērn lielākā rūķu kolekcija piederēja Lielbritānijas iedzīvotājai Annai Atkinai. Atkinas dārzā Devonas grāfistē bija 2010 rūķi – divreiz mazāk nekā austrietei.     

Eidenhammere uzskata, ka šī kaislība izmaksājusi viņai vismaz 80 000 eiro. “Paldies Dievam, krāj arī mans vīrs, citādi man būtu problēma. Tomēr mans vīrs krāj tikai futbola rūķus,” stāstīja pensionāre.

Helgas rūķu kolekcija:

BNS/Foto: Ekrānuzņēmums no thelocal.at

Citi šobrīd lasa

"Tas zaglis man dzērumā muldēja kaut ko par Raini..." Kā aizturēja Aspazijas un Raiņa muzeja apzadzēju, un kas viņš ir? 7
"Mūsu zeme, Latvija!" Dāvis Bertāns gaumīgi paziņo, ka spēlēs izlasē 8
"Viņš lūdza apskāvienu un izglāba man dzīvību!" Pašnāvniece pateicas savam glābējam 6
Pievienot komentāru