Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rīgas mēram Nilam Ušakovam šodien liela ballīte, viņam aprit 40 gadi.

Ušakovam - 40! Spilgti kadri no Rīgas mēra dzīves. FOTO 120

Slavenības
2016. gada 8. jūnijā 05:31 2016. gada 8. jūnijā 05:31
Vienam no ietekmīgākajiem Latvijas politiķiem - partiju "Saskaņa" un apvienību "Saskaņas Centrs" priekšsēdētājam un Rīgas mēram Nilam Ušakovam - šodien liela ballīte, jo viņam 2016. gada 8. jūnijā aprit 40 gadi!

Nila Ušakova vecvecāki ieradās no Krievijas Latvijā pēc Otrā pasaules kara. Ušakovs uzaudzis krievu valodas skolotājas un rūpnīcas “Alfa” inženiera ģimenē, un 1999. gadā naturalizācijas procesā kļuva par Latvijas pilsoni. Kaut arī ieguvis maģistra grādu ekonomikā, Ušakovs pievērsās žurnālistikai. Viņš strādājis Krievijas televīzijas NTV Baltijas nodaļā, Latvijas Televīzijas ziņu dienestā, laikrakstā "Respubļika" par ziņu un politikas nodaļas redaktoru, tāpat vēlāk laikrakstā "Telegraf" par ziņu un politikas nodaļas redaktoru, televīzijā TV5, Krievijas ziņu aģentūrā ITAR-TASS.

Kā vēsta Vikipēdija, 2005. gadā pēc Jāņa Urbanoviča uzaicinājuma Nils Ušakovs iesaistījās politikā un iestājās Tautas Saskaņas partijā un 2006. gadā tika ievēlēts 9. Saeimā. 2009. gadā Ušakovs kā "Saskaņas Centra" saraksta līderis Rīgā tika ievēlēts Rīgas Domē un kļuva par Domes priekšsēdētāju, kā pienākumus pilda joprojām.

Lai arī savas darbības laikā Nils Ušakovs Rīgā ieviesa daudzas jaukas tradīcijas, tostarp organizējot Jāņu nakts svinības Krastmalā, Rīgas mērs kļuva bēdīgi slavens 2011. gadā, parakstoties par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai. Savukārt šopavasar Drošības Policija atzina, ka Nils Ušakovs, sociālajos tīklos publicējot karikatūru par padomju okupācijas nodarītajiem zaudējumiem Latvijai, veicināja sabiedrības sašķeltību, kas vistiešākā mērā atbilst Krievijas ģeopolitiskajām interesēm.

Nils Ušakovs 2008. gadā, gadu pirms tam, kad kļuva par Rīgas mēru, un 2016. gada vasarā!

Nils Ušakovs ir sportisks vīrietis, taču aizraušanās ar skriešanu viņam beidzās gandrīz letāli. 2011. gada 22. maijā, Rīgas maratonā skrienot pusmaratona distanci, viņš pārslodzes dēļ zaudēja samaņu un tika hospitalizēts. Viņa veselības stāvoklis bija ļoti kritisks, tādēļ Ušakovu nogādāja klīnikā Berlīnē, kur dzīvības saglabāšanas nolūkos viņš tika turēts mākslīgā miega stāvoklī. 9. jūlijā Ušakovs atgriezās Rīgā, bet ārstēšanās izdevumus daļēji sedza arī tautas saziedotie līdzekļi.

Nils Ušakovs savu 40. gadu jubileju nosvinēs kā tētis gadu vecajam dēliņam Tomam, kurš nāca pasaulē 2015. gada martā. Nils ar bērniņa mammu – ar sava biroja vadītāju Ivetu Strautiņu - apprecējās 2014. gada 19. novembrī, pusgadu pēc tam, kad izšķīrās no iepriekšējās sievas Jeļenas Ušakovas (Suharevas), kuru apprecēja 2010. gada janvārī. Bet pirms viņas Nils Ušakovs bija precējies ar žurnālisti Mariju Ušakovu.

Lūk, 40 spilgti kadri Nila Ušakova dzīvē!

Kasjauns.lv/Foto: No Izdevniecības Rīgas viļņi arhīva, Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

"Kur ir sauszeme!?" Krievijā vīri ar bobiku, ledum lūztot, tomēr izkļūst krastā 15
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 79
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 3
Skatīt visus komentārus