Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ģimenei no Kosovas liegta Šveices pilsonība treniņbikšu valkāšanas dēļ.

Paradums valkāt treniņbikses liedz iebraucēju ģimenei tikt pie Šveices pilsonības 10

Trakā pasaule
2016. gada 13. jūnijā 15:30 2016. gada 13. jūnijā 15:30
Ģimene no Kosovas, kas 10 gadus dzīvo Šveicē, uz savu pieteikumu šīs valsts pilsonības iegūšanai ir saņēmusi atteikumu daļēji tāpēc, ka ir paradusi staigāt treniņbiksēs, vēsta ziņu portāls “The Local”.

Saskaņā ar vietējā laikraksta “ Basellandschaftliche Zeitung ” ziņām Halili ģimene 2005.gadā guva lielu atbalstu no Bāzeles lauku kantona Bubendorfas ciema iedzīvotājiem, kad varas iestādes apsvēra šīs ģimenes sūtīšanu atpakaļ uz Kosovu. Pateicoties šim atbalstam, ģimene 2006.gadā ieguva uzturēšanās tiesības Bubendorfā.

Šī gada maijā Halili ģimene konstatēja, ka šis atbalsts ir sarucis, jo viņu pilsonības pieteikumu noraidīja ciema iedzīvotāju vadīta komiteja.

Laikraksts ziņoja, ka ģimene bija izpildījusi oficiālās prasības naturalizācijai un pierādījusi, ka pārzina vietējās paražas un ģeogrāfiju. Visi četri ģimenes locekļi arī prot vācu valodu.  

Daži komitejas locekļi tomēr secināja, ka Halili ģimene nav pietiekami šveiciska. Viens no argumentiem bija tāds, ka šīs ģimenes locekļi ciemā bieži valkā treniņbikses, nevis džinsus. Cits arguments bija tāds, ka viņi nesveicina garāmgājējus.

Saskaņā ar Bāzeles lauku kantona naturalizācijas noteikumiem pilsonības pretendentiem jāprot vācu valoda līmenī B1 un jābūt integrētiem Šveices un vietējās paražās.

Oficiālo prasību izpildi pārbauda kantona administrācija, kas arī personīgi intervē pretendentu, savukārt vietējās pašvaldības mērs vai dome “vada integrācijas apspriedi” un sarīko atklātu balsojumu. Noteikumi paredz, ka negatīvs lēmums ir jāpamato.  

Bāzeles lauku kantonā pilsonības pieteikumu noraidīšana notiek ļoti reti.

Šveices federālais migrācijas dienests paziņoja, ka tas nekomentē kantonu vai vietējo pašvaldību lēmumus naturalizācijas jomā.

BNS/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 110
"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 3
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 11
Skatīt visus komentārus