Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dabas skatuve šovasar "Positivus" festivālā pulcēs dažādu valstu māksliniekus.

Uz Dabas skatuves "Positivus" festivālā izskanēs vairāki pirmatskaņojumi

Izklaide
2016. gada 15. jūnijā 15:59 2016. gada 15. jūnijā 15:59
Dabas skatuve šovasar "Positivus" festivālā pulcēs dažādu valstu māksliniekus, leģendārus pašmāju mūziķus, improvizācijas teātri, dzejas un mūzikas performances, kā arī ļaus dzirdēt pirmatskaņojumus, informēja "Positivus" festivāla komunikācijas vadītāja Līga Andžāne.

Spēcīgu pasaules aktuālās mūzikas elpu uz Dabas skatuves ienesīs amerikāņu dziedātāja Hana, jaunākos skaņdarbus piedāvās apvienība "Ezeri", kas festivālā prezentēs savu jauno albumu, un plaši atzītais režisors Vladislavs Nastavševs, kura uzstāšanās iepriekšējā "Positivus" festivālā bija viens no emocionāli spilgtākajiem koncertiem.

Elektroniski uzlādētu noskaņu nodrošinās "Starmetis", eksperimentālais sintezatoru projekts "7Synths", Latvijas elektroniskās pagrīdes mūzikas patriarhi "Gas of Latvia" un islandiešu atmosfēriskais tehno celmlauzis "Tonik Ensemble". Īpašu dzejas un radioviļņu kvintesenci nodrošinās dzejas apvienība "Orbīta", bet pēc desmit gadu klusēšanas ar ilgi gaidītu atgriešanos uz Dabas skatuves atgriezīsies kulta ballīšu grupa "Regīna" un vienu no saviem tik retajiem koncertiem pēdējo gadu laikā spēlēs ciniskie huligāni, grupa "Sūdi".

Naktī no piektdienas uz sestdienu Dabas skatuvi pārņems laikmetīgās elektroniskās mūzikas un jauno mediju tehnoloģiju projekts - "Radio Naba" ilggadējais raidījums "Bio. Ritmi" ar īpaši "Positivus" festivālam sagatavotu muzikālu nakts programmu, kurā uzstāsies zemo frekvenču meistars no Somijas "Recue" un "Bio.Ritmi" saimnieki - Kanādā dzīvojošais "DJbrain" ar Latvijas cīņubiedru "Cliche", papildinot muzikālo sadaļu ar unikālu projekciju instalāciju.

Par atmosfēru un noskaņu rūpēsies arī citi mākslinieki, tostarp multidisciplināros žanros startējusī Elizabeta Lāce, bundziniece un perkusioniste Anneli Arro, poļu elektrofolka apvienība "Coals", eksperimentus mīlošais franču dīdžejs "Colin Johnco", elektroniskās akustikas projekts "Northern C", muzikālā apvienība MMMM, multimākslinieks Indriķis Ģelzis, romantiķi Reinis Jaunais un "Young&The Oak People", dziedātājas Helēnas Kozlovas projekts "Levīti" un elektronikas māksliniece Anna Pluto.

Kā ierasts, uz Dabas skatuves izklaidēs un smīdinās dažādas komiķu apvienības un improvizācijas teātru studijas. Varēs izsmieties kopā ar "Comedy Latvia" un "Comedy Estonia", prieka brīžus sagādās "Prieka ministrija", "Art-i-šok", "KitKit", "ImproZoo", Rīgas Improvizācijas teātris. Savukārt dejas un personības kultūras centrs "I-Dejas māja" Dabas skatuves apkārtnē ik rītu piedāvās dejas un somatikas nodarbības.

Jau ziņots, ka šovasar "Positivus" festivāls Salacgrīvā, kas svin savu desmit gadu jubileju, notiks no 15.jūlija līdz 17.jūlijam.

Šīs vasaras festivāla galvenie viesi būs britu popmūziķe Ellija Goldinga, pankroka leģenda Igijs Pops un elektroniski sapņainā franču grupa "M83". "Positivus" festivālā, kas šovasar svinēs savu desmito jubileju, uzstāsies arī tādi ievērojami mākslinieki kā "Years&Years", "Hot Chip", "Air", britu dziedātājs Džons Ņūmens, dziedātāja Klēra Elisa Bušē jeb "Grimes", Čarlzs Bredlijs, ģitārists Ričards Houlijs, grupas "Mercury Rev", "Wolf Alice", "Oh Wonder" un daudzi citi.

LETA/Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 26
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 24
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 5
Tēmas: Positivus
Pievienot komentāru