Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Latviešu dziedātājs pozē pasaules geju žurnālā 109

Slavenības
2010. gada 12. janvārī 14:44 2010. gada 12. janvārī 14:44
Dziedātājs Markus Riva, īstajā vārdā Miķelis Ļaksa (23) ir pirmais latviešu mūziķis, kurš iekļauts starptautiskā geju dzīves stila žurnāla „ReFresh” TOP 10.

Markus Riva uzskata, ka galvenais ir gūt atpazīstamību. Viņš cer, ka pēc iekļūšanas geju žurnāla topā, cilvēki interesēsies arī par viņa muzikālo darbību.

Atkailināta un pikanta latviešu dziedātāja Markus Rivas fotogrāfija apskatāma geju žurnāla „ReFresh” 2009. gada novembra numurā, un jauno, daudzsološo puišu TOP 10 mūsu tautietis ierindots 8. pozīcijā. Arī pārējie topā iekļautie puiši ir radošu profesiju pārstāvji – fotogrāfi, modeļi, sportisti un mūziķi, pārsvarā līdz 30 gadu vecumam. Nu viņi visi var rēķināties ar atpazīstamību geju aprindās Amerikā, vairākās Dienvidamerikas valstīs, Lielbritānijā un citviet Eiropā.

Markus Riva publiski paziņojis, ka pats nav meklējis iespējas iekļūt geju žurnālā. Piedāvājumu viņam izteicis žurnāla redaktors, kurš atradis latviešu puiša mūziķa profilu interneta vietnē myspace.com. Fotogrāfija, kas redzama žurnālā, ir no Markus Rivas personīgā fotoalbuma. Pēc mūziķa stāstītā, bilde tapusi aizvadītajā vasarā Ņujorkā pie draugu ieteikta fotomākslinieka, kam Markus Riva uzticējis sava portfolio izveidošanu.

Jāteic, geju žurnālā ievietotā Markus Rivas pikantā fotogrāfija nav pirmā mūziķa pieredze, piedaloties pikantā un atkailinātā fotosesijā. Dziedātājs, kurš jau kopš pusaudža gadiem kaismīgi aizraujas ar sporta zāles apmeklēšanu, acīmredzot ar savu atlētisko augumu lepojas un negrasās to slēpt. Jau sākot savus mēģinājumus iekļūt šovbiznesā, puisis apzināti izveidojis „saldā puiša” imidžu un, ieziedies ar eļļām, pozējis puskails. Kasjauns.lv rīcībā ir atkailinātas šī mūziķa bildes jau no 2004. gada.

Jāteic, muzikālā darbība aizvien nav galvenais iemesls, kamdēļ mediju uzmanības lokā laiku pa laikam parādās Markus Rivas jeb Miķeļa Ļaksas vārds. Atpazīstamību puisis iemantojis, izejot sabiedrībā ar savām draudzenēm, kuras gan lielākoties ir citu puišu meitenes vai vīru sievas. Skaļāko ažiotāžu medijos pērn Miķelis izpelnījās, regulāri apmeklēdams pasākumus un saviesīgas ballītes TV producentes Ivetas Feldmanes kompānijā. Dzeltenā prese pauda aizdomas, ka, iespējams, simpātiskais puisis ir Feldmanes mīļākais, un reiz abi pat it kā tika pieķerti vēlā nakts stundā dodamies kopā uz mūziķa dzīvokli. Gan Markus Riva, gan Iveta Feldmane kategoriski noliedza šīs baumas, apgalvodami, ka abus saista vien radoša draudzība. Kā pierādījums tam klajā nāca Markus Rivas pirmais solo albums „Ticu”, kura tapšanā producentes pienākumus bija uzņēmusies tieši Iveta Feldmane. „Es ticu Miķelim un viņa talantam,” gandarīta par paveikto bija Feldmane, ļaudama nojaust, ka parādīšanās sabiedrībā ar izskatīgo jaunekli drīzāk būtu jāsaprot kā jaunā skatuves mākslinieka atpazīstamības veicināšanas kampaņa.

Viena no atpazīstamību guvušām, tomēr arī visvairāk kritizētām Markus Rivas dziesmām – „Paradīzes vasara”. Šai dziesmai videoklips tika uzņemts pirms pusotra gada miljonāra Jūlija Krūmiņa Baltezera īpašumā. Klipā piedalījās arī ekspremjera Viļa Krištopana meita Nikola un tolaik vēl slavenā nekustamo īpašumu uzņēmēja Alda Ozola audžumeita Eva Lilo – Ozola sievas Diānas meita no iepriekšējām attiecībām. Tiesa, 2008. gada nogalē šis klips tika iekļauts vairāku topu augšgalos kā bezgaumīgākais un sliktākais mūzikas video.

Kasjauns.lv/Foto: Mārtiņš Purviņš, no privātā arhīva, no Izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Atklāta jauna Zemes līdziniece 11
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 20
Skatīt visus komentārus