Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lai gan aktrise Čelsija Handlere atzīst, ka nejauši palikt stāvoklī divas reizes pēc kārtas ir ļoti bezatbildīgi, viņa jūtas pateicīga, ka likumdošana sievietei ļauj pašai izlemt, ko darīt ar savu ķermeni, un viņa var veikt abortu sertificētā ārstniecības iestādē, ja izvēlējusies bērnu nepaturēt.

Aktrise atzīstas, ka 16 gadu vecumā veikusi divus abortus 17

Slavenības
2016. gada 3. jūlijā 12:17 2016. gada 3. jūlijā 12:17
Amerikāņu aktrise Čelsija Handlere (41) personīgā esejā žurnāla „Playboy” speciālizlaidumam „Freedom Issue” pastāstījusi par to, ka būdama 16 gadus veca tīne piedzīvojusi divus abortus.

Tīņa gados aktrise Čelsija Handlere ar savu tā laika draugu ļāvusies seksam bez izsargāšanās un palikusi stāvoklī. „Es padomāju ‘Kāpēc ne?’, man varētu būt bērns. Varbūt man būs dvīņi un varēšu viņiem dot vārdus, kas labi rīmējas,” Handlere iesāk savu stāstu. „Protams, doma, ka man varētu būt bērns un es pati to audzinātu vecumā, kad viena vēlā vakarā neprotu atrast ceļu mājup, bija smieklīga. Mani vecāki to saprata, tāpēc viņi pirmo reizi manā dzīvē rīkojās kā vecākiem pienākas un aizveda uz Ģimenes plānošanas centru.”

Čelsija atklāj, ka tajā pašā gadā palikusi stāvoklī atkārtoti un tik tikko spējusi savākt 230 dolārus, kas nepieciešami „droša aborta” veikšanai sertificētā ārstniecības iestādē.

„Nejauši palikt stāvoklī otru reizi ir ļoti bezatbildīgi,” neliedzas aktrise, „tomēr pat tad ir svarīgi pieņemt pārdomātu lēmumu. Mēs visi nepārtraukti pieļaujam kļūdas. Man gadījās salaist dēlī divas reizes pēc kārtas 16 gadu vecumā. Esmu pateicīga, ka nācu pie prāta un varēju veikt abortu legāli, neriskējot ar savu veselību un neiedzenot bankrotā sevi vai savu ģimeni.”

Handlere esot pateicīga 1973. gadā Augstākajā tiesā pieņemtajam lēmumam, ka

sievietei ir tiesības veikt abortu. Lai gan komēdiju aktrise norāda, ka sabiedrības domas par šo tēmu dalās un cilvēki nekad nebūs vienisprātis, viņa ir droša, ka šo likumu negrozīs.

„Vēsture iet uz priekšu, nevis atgriežas pagātnē,” norāda Handlere un tēlaini salīdzina. „Tas būtu tāpat – ja valdība pēkšņi paziņotu ‘Labi, mēs tagad atņemam jums arī tiesības balsot.’ Jūs arī nevarat iepazīstināt ar tumšādainu cilvēku un sacīt ‘Ak, es tikko esmu dabūjis vergu.’ Tā ēra ir pagājusi.”

„Uz planētas ir 7.3 miljardi cilvēku,” tupina aktrise. „Ikvienam, kurš rūpīgi apdomā un neizvēlas par labu vecāku lomai, vajadzētu aplaudēt par gudru lēmumu. Viņi nekļuva par sliktiem vecākiem, kāda būtu arī es. Gribētu redzēt to, kurš mēģinās man teikt, ko es drīkstu vai nedrīkstu darīt ar savu ķermeni! Es viņu izaicinu.”


Kasjauns.lv / Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 63
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 50
KHL komanda saviem traumētajiem hokejistiem liek deviņas stundas dienā pavadīt nesen degušajā arēnā 2
Skatīt visus komentārus