Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Skatītāji šokā par bērnu visatļautību Laura Reinika koncertos 122

Slavenības
2011. gada 11. jūlijā 10:39 2011. gada 11. jūlijā 10:39
Ne vienu vien dziedātāja Laura Reinika koncertu apmeklētāju šokējusi bērnu visatļautība - priekšnesumu laikā mazie klausītāji neaicināti kāpj uz skatuves un traucē citiem skatītājiem baudīt koncertu. Neapmierinātie pat sūdzas vietējos preses izdevumos.

Lauris Reinikis kļuvis par īstu jaunās paaudzes elku

Šovasar dziedātājs Lauris Reiniks ļoti aktīvi koncertē dažādās Latvijas pilsētās. Tā kā viņa hits „Es skrienu” iekarojis klausītāju simpātijas, koncertos apmeklētāju netrūkst, un liela daļa no tiem ir bērni. Pēdējā laikā mazo mūzikas mīļu uzvedība gan kļuvusi nekontrolējama, un izskanējušas sūdzības par bērnu visatļautību koncerta laikā, kas nopietni traucē gan pašiem skatuves māksliniekiem, gan citiem skatītājiem.

Haoss Ropažos

Mājas lapā www.ropazi.lv kāda Reinika koncerta apmeklētāja Ropažos pauž sašutumu par redzēto. „Pēc koncerta tā arī īsta prieka nebija, jo neizdevās šo pasākumu pilnvērtīgi izbaudīt. Un ne jau tāpēc, ka Rīgas mākslinieki būtu halturējuši, bet gan tāpēc, ka Ropažos tiek piekopta modernā audzināšanas metode „manam bērnam ir atļauts viss”!” raksta ropažniece Daina.

Viņa savā vēstulē pauž sašutumu par vecāku vienaldzību, redzot skatu, kad bērni netraucēti kāpj uz skatuves, tādā veidā aizsedzot skatu ne tikai pārējiem skatītājiem, bet liekot justies neērti arī pašam māksliniekam. „Mūsu sabiedrība cieš nevis no ekonomiskās krīzes, bet gan no pilnīgas vērtību trūkuma. Mēs esam cilvēki, nevis dzīvnieki, un cilvēku sabiedrībā pastāv kaut kādas uzvedības normas, kuras jāievēro, lai labi varētu justies visi. Neviens, arī bērni, nedrīkst kāpt uz skatuves un skraidīt pa skatuves priekšu koncerta laikā!!!” turpina Daina.

„Man nav nekas pret bērniem, pati audzinu 3 bērnus un arī uz koncertu biju ieradusies kopā ar vīru un abiem vecākajiem bērniem (8 un 4 gadi). Ņemot bērnu līdzi uz koncertu, es uzņemos atbildību par viņu. Ar bērniem runāju, ka koncerts ir, lai skatītos un klausītos mūziku, nevis, lai skraidītu gar/uz/pa skatuvi un zāli. Skraidīt var bērnu ballītēs, rotaļu laukumos un atrakciju parkos. Ja jau vecākiem ir tik liela vēlme redzēt savu bērnu uz skatuves, ir tik daudz iespēju, kā to var realizēt. Mīļie vecāki, vediet savu bērnu uz deju, dziedāšanas vai teātra pulciņiem un jūsu bērns būs uz skatuves un priecēs ne tikai jūs, bet arī citus!” raksta ropažniece.

Līdzīga situācija Jēkabpilī un Valmierā

Līdzīgas atsauksmes saņemtas arī no nesenajiem Laura Reinika koncertiem Jēkabpilī un Valmierā, kur vecāki nav atturējuši bērnus no kāpšanas uz skatuves. „Koncerts Jēkabpilī bija ļoti labs, tas bija pilsētas laukumā, tāpēc sanāca ļoti daudz cilvēku. Bet tas, kā bērni - ne tikai paši mazākie, bet jau skolas vecuma, stūmās uz skatuves, bija neizturami! Viņiem pat nebija kauna piecelties Reinika priekšā kājās. Labi, ka malā bija lielais ekrāns, kur mēs redzējām Lauri, jo bērnu uzvedība bija neizturama. Pilnai laimei uz skatuves pilnīgi netraucēti uznāca kaut kāds piedzēries vīrietis. Tas nozīmē, ka apsardze nestrādā vispār, viņš varēja kaut vai nākt un ar pudeli iedot Laurim pa galvu. Protams, Reiniks kā profesionālis mācēja iziet no situācijas, bet man bija kauns,” stāsta kāda Jēkabpils koncerta apmeklētāja.

    Neapmierināti ar redzēto ir arī Valmieras pilsētas svētku koncerta apmeklētāji. „Es pati esmu mamma, bet kaut ko tādu redzēju pirmo reizi. Es nezinu, ko domā vecāki, kad ņem un uzceļ savu bērnu uz skatuves un noliek blakus Laurim. Tas bērns knapi turas kājās, dziedātāji viņam var netīšām uzkāpt virsū, bet māte lepni filmē ar telefonu. Skaidrs, ka pārējiem arī to uzreiz vajag, un uz skatuves sarodas lērums bērnu. Kronis visam bija divas jau palielas meitenes, kuras netraucēti Laurim aiz muguras vienkārši pastaigājās pa skatuvi. Viena vēl tupēja pašā priekšā uz ceļiem pie Laura. Tas ir tikai un vienīgi audzināšanas jautājums, jo es nevaru iedomāties situāciju, kad es, būdama maza, kāptu pie kāda mākslinieka uz skatuves vienkārši tāpat. Mani vecāki to nekad nepieļautu. Pēdējās dziesmas laikā Reiniks pats aicināja visus uz skatuves ar viņu dejot, un tad tas arī bija pieņemami, nevis koncerta laikā. Pasniegt ziedus var solīdi pēc dziesmas vai pēc koncerta. Arī autogrāfu pēc tam Lauris mums neatteica. Mums ir jāmāk vienam otru cienīt, nevis jāuzvedas kā kolhozā un aitu barā. Tas ir līdz pirmajam nelaimes gadījuma, kad kāds sīcis netīšām no skatuves nokritīs vai arī dejotāji un dziedātāji uzkāps viņam virsū. Kurš tad būs vainīgs?" savu viedokli pauž Valmieras koncerta apmeklētāja.

Par kārtību jārūpējas koncertu organizatoriem

Kasjauns.lv sazinājās ar Laura Reinika menedžmentu un lūdza viedokli šajā jautājumā. „Lauris Reiniks publiku uz skatuves pievienoties aicina tikai pēdējās dziesmas laikā. Pārējo koncerta laiku par bērnu drošību un uzvedību atbild vecāki un pasākuma organizatori. Lauris Reiniks atvainojas skatītājiem par sagādātajām neērtībām un aicina koncerta organizatorus rast veidu, kā šo problēmu risināt,” situāciju komentē Reinika menedžments.

Reinika koncertā Jēkabpilī uz skatuves negaidīti uznāk Aloizs

Laura Reinika dziesmas "Es skrienu" jaunākais video vācu valodā "Ich Renne"

Kasjauns.lv/ foto: no izdevniecības "Rīgas Viļņi" arhīva

Citi šobrīd lasa

Milzu ugunsgrēka apdraudētais Stiklu ciems jau pamatīgi cieta 92 gadu senā pagātnē 5
Ineses Supes dēls izglābj saplosītu vārnu, izmitina to uz balkona un nosauc par Kārli 28
Ronaldu pāreja uz "Juventus" pārraksta "Instagram" vēsturi 3
Skatīt visus komentārus

Отец насиловал дочерей, а их мать молилась, вместо того чтобы вызвать полицию

Анастасия Волочкова в Турции: мини-бикини, невероятные шпагаты и "голые" фото