Jā, šķiet, ka svešvalodu zināšanas šoreiz būtu aiztaupījušas 12 "bēgļu kūrortā" pavadītās dienas

Teju neticams stāsts par ķīniešu tūrista "piedzīvojumiem" Eiropā 4

Izklaide
2016. gada 11. augustā 19:23
Kāds ķīniešu tūrists Vācijā pēc maka pazaudēšanas nejauši uzrakstījis iesniegumu par patvēruma prasīšanu valstī. 

"Guardian" ziņo, ka vīrietis mēģinājis uzrakstīt iesniegumu par pazaudētu maku sava Eiropas ceļojuma laikā, taču tā vietā uzrakstījis tādu iesniegumu, kas uz divām nedēļām viņu padarīja par bēgli. Bēdās nokļuvušais tūrists, izrādās, ir 31 gadus vecais misters Lī, kurš pārzina tikai mandarīnu valodu.

Vācijas amatpersonas pastāstīja, ka atklāja kļūdu vien tad, kad izmisumā vērsās pie vietējā ķīniešu restorāna darbiniekiem, kas varētu palīdzēt sazināties ar ķīnieti. 

"Viņš 12 dienas pavadīja birokrātiskajos džungļos tikai tāpēc, ka nevarēja komunicēt ar cilvēkiem. Vācija, diemžēl, ir ļoti birokrātiska valsts," medijiem pastāstīja Vācijas Sarkanā Krusta pārstāvis Kristofs Šūltermans. 

Šūltermans Vācijas medijiem pastāstīja, ka ķīnietis tika aplaupīts, kad ieradās Vācijas pilsētā Štutgartē. Tūrists 4.jūlija pēcpusdienā ieradās bēgļu pieņemšanas nodaļā, bet vēl divas dienas vēlāk viņš parakstīja dokumentu, kas apliecina, ka viņš meklē patvērumu Vācijā, pēc kā amatpersonas paņēma vīrieša pasi. 

Amatpersonas medijiem skaidroja, ka papīrus viņš parakstījis tulka klātbūtnē, tāpēc it kā viņam vajadzēja zināt, kas notiek. Pēc dokumentu parakstīšanas vīrs nogādāts bēgļu patversmē Dulmenā, kur viņam deva ēdienu un kabatas naudu, līdzīgi kā citiem bēgļiem. 

Pēdējā gada laikā Vācijā ieradies milzīgs bēgļu skaits, taču tikai neliela daļa ir no Ķīnas. 

Vīrietim procedūras kārtībā noņemti pirkstu nospiedumi un veikta medicīniskā pārbaude, taču darbinieku uzmanību piesaistīja fakts, ka ķīnietis ir labi ģērbies. "Viņš arī uzvedās citādāk, nekā pārējie bēgļi. Viņš mēģināja runāt ar cilvēkiem, lai pastāstītu savu stāstu, bet neviens viņu nesaprata. Viņš vairākkārt lūdza savu pasi, ko bēgļi parasti nedara," medijiem pastāstīja Šūltermans. 

Galu galā tika piesaistīts cilvēks no ķīniešu restorāna un tad tapa skaidrs, ka vīrietis ceļo Eiropā, grasījās doties uz Franciju un Itāliju, un patvērums absolūti nav tas, kādēļ viņš ieradies Vācijā. Vācijas birokrātiem tas prasīja 12 dienas, lai saliktu kopā stāsta puzles gabaliņus un palaistu vīrieti brīvībā. 

"Tas bija īpašs brīdis. Viņš pateica, ka Eiropa nav tāda, kādu to bija iedomājies," pastāstīja Šūltermans, piebilstot, ka vīrietis bija laimīgs, ka var doties prom. "Ko jūs domātu, ka ierastos Eiropā kā tūrists un pavadītu 12 dienas, guļot uz matrača bēgļu centrā?" - retoriski vaicāja Šūltermans. 

Kasjauns.lv/Foto: AFP/LETA/Scanpix


Izlasi

Māsa atklāj talantīgā aktiera Hīta Ledžera patieso nāves iemeslu
Modes pasaule jūk prātā ārkārtīgi dārgas somas dēļ. "Ikea" tādu tašu piedāvā par 1 eiro 16
Krievijas specdienesti grib iejaukties Latvijas pašvaldību vēlēšanās, uzskata Maizītis 27
Skatīt visus komentārus