Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Grupas "Tumsa" solists Valters Frīdenbergs koncerta laikā izpildīja visiem zināmās grupas dziesmas.

Liene Šomase bauda grupas "Tumsa" koncertu. FOTO 9

Slavenības
2016. gada 25. augustā 12:33 2016. gada 25. augustā 12:33
Turpinoties brīvdabas koncertu sērijai Spīķeru kvartālā, trešdien 24. augustā Spīķeru laukumā uzstājās grupa „Tumsa”, kuru labpatika klausīties arī dziedātājai Lienei Šomasei.

Grupu „Tumsa” iesildīja jaunā psihodēliskā blūzroka apvienība „So Lucid Electric Feel”, kura pulcēja kuplu pulku savas daiļrades cienītāju. Publikas vidū bija klausītāji ar īpaši izlecošu stilu - gan milzu drediem, gan ziliem matiem.

Tuvojoties grupas „Tumsa” uzstāšanās laikam, ļaudis Spīķeru kvartālā sāka pulcēties aizvien vairāk un, kad grupa parādījās uz skatuves, skanēja skaļas ovācijas. Grupas solists Valters Frīdenbergs, sasveicinoties ar klātesošajiem, teica, ka stundas garumā būs dzirdamas daudzas no grupas „Tumsa” gan populārajām dziesmām, gan arī ne tik zināmajām.

Starp daudziem koncerta apmeklētājiem bija manāma arī dziedātāja Liene Šomase, kura koncertā bija ieradusies kopā ar meitu Gabrielu. Kamēr Lienes atvase rotaļājās bērnu rotaļu stūrī, Liene tērzēja ar sastaptajiem draugiem, taisīja selfijus un sākoties koncertam klausījās Valtera Frīdenberga un grupas „Tumsa” sniegumu. Grupa izpildīja daudzas tautā iemīļotās dziesmas, kā piemēram „Lietus dārzs”, „Draugs”, „Kad Ēģiptē sniegs” un citas grupas repertuārā esošas dziesmas.

Dziedātāja Liene Šomase pirms grupas „Tumsa” uzstāšanās centās tikt pie pašbildes ar grupas dalībniekiem fonā.

Šī gada 4. janvārī grupai "Tumsa" apritēja 25. pastāvēšanas gads. „Tumsa” aizsākās 1991. gadā Liepājā, kad grupu dibināja basģitārists Jānis Daugalis. 1995. gada beigās grupai pievienojās tobrīd tikai 18 gadu jaunais Mārtiņš Freimanis, kurš palēnām izvirzījās par grupas līderi un galveno dziesmu autoru, kāds viņš arī bija līdz 2011. gada 27. janvārim, kad aizgāja aizsaulē. Pēc pusgada klusēšanas un pārdomām, grupai „Tumsa” sākās jauns dzīves posms - 2011. gada septembrī "Tumsai" pievienoties un ieņemt solista vietu piekrita grupas sens cīņu biedrs, no "Putnu balles" laikiem, Valters Frīdenbergs, un grupa „Tumsa” jaunā sastāvā atkal atgriezās aktīvajā koncertdzīvē.

Dziedātāja Liene Šomase grupas „Tumsa” koncertā.

Kasjausn.lv/Foto: Nauris Garkaklis

Citi šobrīd lasa

Melānijas Trampas publicēts foto raisa jautājumus un saceļ jezgu tīmeklī 12
Dainis Dukurs skaidro, kāpēc Martinam tika atņemts Pasaules kausa uzvarētāja tituls 14
Maira Brieža un Oleksandra Usika atklātos treniņus noskatās aptuveni 1000 cilvēku 15
Skatīt visus komentārus