Uz prinča Viljama galvas matu paliek aizvien mazāk.

Princis Viljams palicis gandrīz bez matiem. FOTO 12

Izklaide
2016. gada 3. septembrī 12:28
34 gadus vecais britu troņmantnieks princis Viljams ar sievu Kembridžas hercogieni Ketrīnu (34) devušies vizītē uz Kornvolu.

Hercogiene Ketrīna, kā vienmēr, izskatījās nevainojami. Kornvolas vizītei viņa bija izraudzījusies amerikāņu zīmola „Lela Rose” kleitu un „Monsoon” apavus uz pilnās zoles. Arī viņas matu sakārtojums bija perfekts, ko nevarētu teikt par dzīvesbiedru princi Viljamu – uz viņa galvas matu paliek aizvien mazāk. Līdzīgi kā radiniekiem pa vīriešu līniju, arī princim mati pamazām sāka atkāpties jau agrā jaunībā.

Atšķirībā no citiem populāriem vīriešiem, kas cieš no šīs problēmas, Viljams nevar veikt matu pārstādīšanas operāciju slepus no sabiedrības. Turklāt šī procedūra izmaksā ļoti dārgi – aptuveni 35 000 eiro, un to būtu jāsedz no nodokļu maksātāju naudas.

Baumo, ka pirms pāris gadiem Ketrīna centusies pierunāt vīru veikt šo operāciju, taču princis nolēma neļauties matu transplantācijai un turpināt dzīvot ar tādu galvas rotu, kādu nu daba devusi.

Matu atkāpšanos visnotaļ agrā vecumā princis Viljams mantojis no vectēva — Viņa Majestātes karalienes Elizabetes II vīra, Edinburgas hercoga Filipa. Arī viņam jau agros gados mati galvvidū kļuva aizvien plānāki un retāki. Zinātāji gan norāda, ka tendence uz plikpaurību Vindzoru dzimtā bijusi vērojama jau senāk, un dēvē to par „Vindzoru dzimtas lāstu”. Tiesa, pēc prinča Filipa ieprecēšanās dzimtā šī problēma kļuvusi krietni aktuālāka un piemeklē vīriešus pārmērīgi agrā vecumā.

 

Karalienei Elizabetei II un Edinburgas hercogam, princim Filipam ir trīs dēli: prinči Čārlzs, Endrū un Edvards. Divi no viņiem mantojuši tendenci uz plikgalvību, tāpat kā tēvam. Lai slēptu matu trūkumu galvvidū, Čārlzs veido frizūru tā, lai garāka matu šķipsna, kas pārķemmēta no kreisās puses uz labo, pliko galvu nedaudz piesegtu, bet Elizabetes II jaunākajam dēlam princim Edvardam situācija ar matu atkāpšanos ir krietni izteiktāka. Viņam šis process sākās vēl pirms trīsdesmit gadu sliekšņa sasniegšanas, kā tas noticis arī ar princi Viljamu un ko tik uzskatāmi visi redzēja jau prinča kāzās 2011. gadā.

 

 
 
 
 

Kasjauns.lv / Foto: Vida Press

Izlasi

Latvijas skolēns Ingus izcīna zelta medaļu Baltijas informātikas olimpiādē 74
Perfektas omletes noslēpums: nekad neizmanto šo vienu sastāvdaļu 11
Traģēdija Rīgas kinoteātrī: mediķiem neizdodas atdzīvināt vīrieti 33
Skatīt visus komentārus