Augusts Brigmanis ar mazbērniem Raselu un Kitiju.

Opja Augusta Brigmaņa jau pieaugušie mazbērni neprot latviešu valodu 210

Izklaide
2016. gada 15. septembrī 06:41
„Zaļzemnieku” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, valdošās partijas līderis Augusts Brigmanis neslēpj, ka viņa mazbērni, kas dzīvo Anglijā, neprot latviešu valodu. Garajās vasaras brīvdienās Brigmanis pabijis Anglijā un arī uzņēmis pie sevis mazbērnus un mācījis viņiem latviešu „mēli”.

Brigmanis, teic, ka lielu daļu no vasaras arī pavadījis Saeimā. „Man taču ir daudz vairāk pienākumu, jo esmu frakcijas vadītājs. Jāņos uz nedēļu biju aizbraucis pie meitas un mazbērniem Anglijā. Viņi pie manis ieradās nedēļu pirms rudens sesijas sākuma. Tas man izvērtās par lielisku atpūtu – vajadzēja pieskatīt mazdēlu Raselu (8) un mazmeitu Kitiju (10). Viņi mani nesauc par opi vai vectētiņu, bet gan angļu mēlē – par „grandpapu”,” pasmaida Brigmanis.

Augusts ķiparus iepazīstinājis ar dzimtas un visas Latvijas saknēm – aizvedu uz „Pikšām”, uz Kārļa Ulmaņa 139. dzimšanas dienas pasākumu. Visu laiku bija arī jācep kotletes un sašliks, jo viņiem dikti garšo Latvijas ēdiens. Ko tad viņi tur dabū? Pieraduši ēst frī kartupeļus un piekož klāt baltmaizi. Bijām arī sēnēs, uz jūru atpūsties,” stāsta deputāts. Viņš atzīst, ka mazbērniem ar latviešu valodu ir, kā ir. „Viņi jau Anglijā ir dzimuši. Bet esmu apņēmies viņiem mācīt latviešu valodu, un ar to arī nodarbojāmies. Mēs runājam latviski... cenšamies,” nosaka deputāts.

Augusts Brigmanis ar ģimeni pie pieminekļa Kārlim Ulmanim.

Kā citi Saeimas deputāti pavadījuši vairāk nekā divus mēnešus ilgās Saeimas deputātu brīvdienas, lasi jaunākajā žurnāla „Kas Jauns” numurā

Kasjauns.lv / Foto: no Augusta Brigmaņa privātā arhīva
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ar vērienu atklāj Rīgas Modes nedēļu 21
  • Tvaika ielas "Statoil" būs pirmais, kas pārtaps par "Circle K" 7
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 1