Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Augusts Brigmanis ar mazbērniem Raselu un Kitiju.

Opja Augusta Brigmaņa jau pieaugušie mazbērni neprot latviešu valodu 210

Slavenības
2016. gada 15. septembrī 06:41 2016. gada 15. septembrī 06:41
„Zaļzemnieku” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, valdošās partijas līderis Augusts Brigmanis neslēpj, ka viņa mazbērni, kas dzīvo Anglijā, neprot latviešu valodu. Garajās vasaras brīvdienās Brigmanis pabijis Anglijā un arī uzņēmis pie sevis mazbērnus un mācījis viņiem latviešu „mēli”.

Brigmanis, teic, ka lielu daļu no vasaras arī pavadījis Saeimā. „Man taču ir daudz vairāk pienākumu, jo esmu frakcijas vadītājs. Jāņos uz nedēļu biju aizbraucis pie meitas un mazbērniem Anglijā. Viņi pie manis ieradās nedēļu pirms rudens sesijas sākuma. Tas man izvērtās par lielisku atpūtu – vajadzēja pieskatīt mazdēlu Raselu (8) un mazmeitu Kitiju (10). Viņi mani nesauc par opi vai vectētiņu, bet gan angļu mēlē – par „grandpapu”,” pasmaida Brigmanis.

Augusts ķiparus iepazīstinājis ar dzimtas un visas Latvijas saknēm – aizvedu uz „Pikšām”, uz Kārļa Ulmaņa 139. dzimšanas dienas pasākumu. Visu laiku bija arī jācep kotletes un sašliks, jo viņiem dikti garšo Latvijas ēdiens. Ko tad viņi tur dabū? Pieraduši ēst frī kartupeļus un piekož klāt baltmaizi. Bijām arī sēnēs, uz jūru atpūsties,” stāsta deputāts. Viņš atzīst, ka mazbērniem ar latviešu valodu ir, kā ir. „Viņi jau Anglijā ir dzimuši. Bet esmu apņēmies viņiem mācīt latviešu valodu, un ar to arī nodarbojāmies. Mēs runājam latviski... cenšamies,” nosaka deputāts.

Augusts Brigmanis ar ģimeni pie pieminekļa Kārlim Ulmanim.

Kā citi Saeimas deputāti pavadījuši vairāk nekā divus mēnešus ilgās Saeimas deputātu brīvdienas, lasi jaunākajā žurnāla „Kas Jauns” numurā

Kasjauns.lv / Foto: no Augusta Brigmaņa privātā arhīva

Citi šobrīd lasa

Tifānijas Trampas draugi noslēdz laulību, kurās nebūs seksa 13
Bīstamais piena pulveris līdz Latvijai nav nonācis 24
Filmas “Dotais lielums: mana māte” varonis Raitis atklāti par savām attiecībām ar sievietēm 52
Skatīt visus komentārus