Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Marisa Jansona un Raimonda Paula saspēli LNSO 90. jubilejā apmeklēja daudzi sabiedrībā zināmi ļaudis.

Sapucējies sabiedrības zieds plūst vērtēt Paula un Marisa Jansona saspēli. FOTO 118

Slavenības
2016. gada 17. septembrī 11:00 2016. gada 17. septembrī 11:00
Lielajā ģildē noticis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra jaunās, nu jau 90., sezonas atklāšanas koncerts, kuru vadīja pasaulslavenais diriģents Mariss Jansons, bet pie klavierēm spēlēja Maestro Raimonds Pauls.

Jau krietni pirms koncerta klasiskās mūzikas cienītāji sāka piepildīt Lielo Ģildi. Ieradās gan tagadējais prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu, gan Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, vairāki valdības vīri un sievas, kā arī eksprezidents Guntis Ulmanis ar sievu Ainu Ulmani, bijusī pirmā lēdija Lilita Zatlere un daudzi, daudzi citi. Lielajā ģildē brīvu vietu nebija.

Jansona vadītā koncerta pirmajā daļā skanēja Hektora Berlioza "Fantastiskā simfonija", savukārt otrajā daļā Jansons beidzot īstenoja senseno sapni muzicēt vienā koncertprogrammā ar Raimondu Paulu. Iepriekš Jansona vadībā LNSO muzicēja 2005. gada 29. septembrī Lielajā ģildē Johana Štrausa mūzikas koncertā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar pirmo lēdiju Ivetu Vējoni nelaida garām iespēju uz vienas skatuves skatīt Raimondu Paulu, Marisu Jansonu un visu Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

Par godu jubilejai LNSO laidis klajā arī izdevumu "LNSO - 90. Personības. Fakti. Sarunas", kurā īsi aplūkota orķestra vēsture un tā kādreizējie diriģenti. Izdevums dažu nedēļu laikā būs pieejams grāmatu tirdzniecības vietās. Savukārt sadarbībā ar ASV skaņu ierakstu namu "Odradek Records" nācis klajā kompaktdisks "The Bells", kurā LNSO Andra Pogas vadībā atskaņo Sergeja Rahmaņinova kantāti "Zvani", kurā piedalās solisti un koris "Latvija", un "Rapsodiju par Paganīni tēmu", kur solists ir Vestards Šimkus. Kompaktdisku var iegādāties LNSO koncertos, un drīzumā tas būs arī mūzikas ierakstu veikalu plauktos.

 

 


Kasjauns.lv / Foto: Mārtiņš Ziders, Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Viņi ir jauni, gudri un veiksmīgi. 10 Latvijas talanti, kam vēl nav 33
Kreituse: "Sudraba apēda pati sevi" 68
Bikše uzskata - latviešu politiķiem jāatzīst, ka Uzvaras diena principā ir laba diena 42
Skatīt visus komentārus