Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Mūzikas festivāla „South by South Lawn” laikā rīkotajā konferencē par klimata pārmaiņām piedalījās ASV Prezidents Baraks Obama, zinātniece doktore Katarīna Heihoja un „Oskara” balvas laureāts Leonardo di Kaprio. Aktieris pasākumā atzinās, ka esot pieteicies ceļojumam uz Marsu.

Leonardo di Kaprio plāno pamest Zemi! FOTO 9

Slavenības
2016. gada 8. oktobrī 05:35 2016. gada 8. oktobrī 05:35
Aizmirstiet par tiem, kas pieteikušies pirmajam izklaides lidojumam kosmosā. Viņi tikai paskatīsies uz Zemi no kosmosa. Lūk, aktieris Leonardo di Kaprio paziņojis par lēmumu doties uz Marsu! Un ne tikai paskatīties...

Toms Henkss, Andželina Džolija, Breds Pits, Eštons Kačers, Džastins Bībers par milzu naudu rezervējuši sev vietas pirmajam komerciālajam lidojumam kosmosā ar miljardiera Ričarda Brensona kompāniju „Virgin Galactic”. Šo ceļotgribētāju skaitā gan atrodams arī aktiera Leonardo di Kaprio vārds...

Pavisam nesen kļuvis zināms, ka di Kaprio gatavs uzņemties vēl lielāku izaicinājumu, un aizlidot arī līdz Marsam! Tas kļuvis zināms klimata pārmaiņu konferences laikā, kurā piedalījies slavenais aktieris, zinātniece doktore Katarīna Heihoja un ASV prezidents Baraks Obama.

Zinātniece konferences laikā runāja par to, kā iesaistīt sabiedrību vairāk domāt par klimata pārmaiņu radītajām problēmām. Viņa pauda pārliecību, ka ikvienam, kas dzīvo uz šīs Zemes, pienāktos par to domāt. Viņa nosodīja miljardiera Īlona Maska ideju veidot cilvēku koloniju uz Marsa, jo viņasprāt tā esot absurda ideja, un visi, kas uz ko tādu parakstījušies, esot traki ļaudis.

Šajā brīdī sarunā iesaistījās di Kaprio, norādot – „Es pieteicos.”. Lai gan prezidents Obama piekrita zinātniecei, sakot – „Es domāju, ka viņš apjautīs, ka tas ir neprāts”, Leonardo pie šī temata tālākas iztirzāšanas vairs neatgriezās. Acīmredzot aktieris ir nopietni apņēmies būt viens no pirmajiem, kas spers savu kāju uz Marsa.

 

„Ja arī uz Marsa būs divdesmitgadīgas modeles, mēs viņu būsim zaudējuši uz visiem laikiem,” pēcāk pajokojuši daži plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Tas, protams, ar piebildi, ja vien Maskam izdosies kolonizēt Marsu. Šādas misijas izmaksas kā minimums sasniegtu 200 miljardus ASV dolāru un varētu sniegties līdz pat 1.5 triljoniem ASV dolāru. Tas būtu daudz par daudz pat tik pasakaini situētam cilvēkam, kāds ir Īlons Masks. Turklāt par miljardieri klīst runas, ka viņš ar saviem projektiem nekad neiekļaujoties noteiktajos termiņos. Tos uzņēmējs mēdzot pārsniegt pat par vairākiem gadiem!

ASV kompānijas „SpaceX” dibinātājs un vadītājs Īlons Masks šā gada septembra beigās paziņoja, ka plāno izveidot cilvēku koloniju uz Marsa, nogādājot viņus uz „sarkano planētu” ar šīs kompānijas raķešu un kosmosa kuģu floti, un šī kolonija jau šajā gadsimtā spētu pati sevi uzturēt.

Masks, sakot runu Starptautiskajā astronautikas kongresā Meksikas rietumu pilsētā Gvadalaharā, arī parādīja futūristisku video, kurā atainotas viņa idejas par starpplanētu transporta sistēmu, kas balstītos uz atkārtoti izmantojamām raķetēm, dzinēju saimniecību uz Marsa un 1000 kosmosa kuģiem orbītā, kuri pārvadātu pa apmēram 100 cilvēkiem katrs. Katrā kosmosa kuģī būtu restorāns, pasažieru kajītes, bezsvara spēles un kinofilmas.

„Tam (ceļojumam) jābūt jautram vai aizraujošam. Tajā [pasažieri] nevarētu just saspiestību vai garlaicību,” sacīja Masks. Viņš atzina, ka pirmais lidojums būtu dārgs, bet ir mērķis „padarīt tos pieejamus gandrīz katram, kas gribētu tajos doties,” laika gaitā samazinot biļetes cenu līdz 100 tūkstošiem ASV dolāru.

Lai aizvestu arī miljoniem tonnu kravas, būs vajadzīga spēcīga raķete, kuru Masks raksturoja kā „nesējraķetes „Falcon 9” uzlabotu versiju”. „Falcon 9” ir šīs kompānijas pašreizējo raķešu sistēma, kas var nolaisties vertikāli. Viņš atzina, ka cilvēku civilizācijas izveidošanai uz Marsa būs nepieciešama izmaksu samazināšana. „Mūsu mērķis ir uzlabot izmaksas uz tonnu [transportā] uz Marsu par pieciem miljoniem procentu,” sacīja Masks. „Nevar izveidot pašuzturošu civilizāciju uz Marsa, ja biļetes cena ir 10 miljardi dolāru uz cilvēku,” viņš piebilda.

„SpaceX” ir paziņojusi, ka plāno jau 2018.gadā nosūtīt bezapkalpes kravas kuģi „Drago” uz Marsu, sagatavojot ceļu cilvēku misijai, kas 2024.gadā atstātu Zemi un nākamajā gadā ierastos uz Marsa.

 

 

Kasjauns.lv / Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Ko dara pasaulē slavenākā sabiedrībās dāma, lai iemantotu sapņu figūru? 30
Ko stjuarti tev nestāsta? Aviokompānijas darbiniece atklāj šokējošas lietas par notiekošo lidojumos 63
Luksusa viesnīca Īrijā atsaka nekaunīgai soctīklu zvaigznītei, kura pieprasīja bezmaksas brīvdienas 34
Skatīt visus komentārus