Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viesus sagaida restorāna saimnieki: Uldis Brūders (no kreisās), Mārtiņš Sirmais, Arčijs Trinkūns, Dana Gritāne un Ēriks Dreibants.

3 pavāru restorāns jubileju nosvin ar branču

Slavenības
2016. gada 10. oktobrī 13:31 2016. gada 10. oktobrī 13:31
Atzīmējot 3 pavāru restorāna “Tam labam būs augt” piecu gadu jubileju, svētdien tā draugi un sadarbības partneri tika aicināti uz vēlajām brokastīm jeb branču.

Ar bagātīgu branču – dažādām uzkodām un saldumiem, ko dāsni noskaloja ar dzirkstošu baltvīnu, – restorāns jubilejas ciemiņus priecēja un laba vēlējumus uzklausīja no agra pusdienlaika līdz pat launagam. Viesu vidū Kasjauns.lv lielākoties manīja tā sadarbības partnerus – “Gemoss” īpašnieci Ievu Treiju, „RigaLive” pārstāvjus, sabiedrisko attiecību speciālisti Rūtu Reiniku ar draugu, burātāju Jāni Preisu, vairāku recepšu izdevumu veidotājus, kā arī pastāvīgos restorāna klientus, piemēram, uzņēmēju Māri Gavaru. Sanākušie atzinīgi vērtēja ideju jubileju atzīmēt „laiskā” atmosfērā un sev vēlamā laikā.

Viens no pirmajiem svinības atstāja restorāna pavārs un līdzīpašnieks Mārtiņš Sirmais, sakot, ka viņam jāpaspēj vēl uz veikalu „nopirkt divas bikses”. Nākamās dienas rītā viņam bija jādodas ceļā uz Uzbekistānu, lai veidotu TV raidījuma cikla “Sirmais. Kulta ēdieni” jaunās sezonas sēriju. Un, kā atklāja pavārs, par to, kā izskatīties ēterā, viņam jārūpējas pašam.

 

Kasjauns.lv / Foto: Kasjauns.lv

Citi šobrīd lasa

Dumpinieku Ansis Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 14
Lilitas Ozoliņas dzīve bildēs. Izcilajai aktrisei šodien 70 7
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 6
Pievienot komentāru