Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viena pirksta kustība un tavs auto jau nomainījis krāsu. Un tā neierobežotā daudzumā.

Auto turpmāk varēs mainīt krāsu. Autobūves revolūcija vai mīts? VIDEO 10

Auto un tehnoloģijas
2014. gada 15. janvārī 14:32 2014. gada 15. janvārī 14:32
Tiem, kam pie sirds alumīnija spaiņa krāsas braucamrīks, šo tehnoloģiju noteikti uzskatīs kā nekam nevajadzīgu un nederīgu. Citi uzgavilēs!

Ja tā ir patiesība un šāda automobiļu krāsa patiešām eksistē un varētu tikt ieviesta kā papildus opcija automobiļa bāzes komplektācijai, tad visgrūtāk ar to samierināties būs CSDD un līdzīgām organizācijām visā pasaulē. Kādu automobiļa krāsu tad īsti ierakstīt tehniskajā pasē?

Viss it kā skan pietiekami pārliecinoši – nospied slēdzi, pagrozi sviru un īsā laikā tavs auto no sarkana pārvēršas zaļā, tad dzeltenā, tad zilā vai pat melnā un baltā.

Inovatīvai tehnoloģijai pamatā esot strāvas stiprums, ko ar speciālu rezistoru var mainīt pēc noskaņojuma. Strāva, kas tiek novadīta pa visu automobiļa virsbūvi, izmaina paramagnētisko krāsu un pat toni.

Nav gan pagaidām īsti skaidrs kā būt ar tiem auto, kam virsbūves detaļām izmanto karbonu vai citus kompozītus, kas elektrību nevada. Nav ziņu arī par to, kā uz šādu elektromagnētisko lauku reaģē moderno automobiļu smalkās elektroniskās ierīces. Taču, ja šāda tehnoloģija dabā pastāv, noteikti būs gribētāji par to izdot lielu naudu!

Paramagnētiskā automobiļu krāsa

Kasjauns.lv, Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 11
Rodions Kurucs pastāsta, kāpēc nespēlēja Latvijas jaunatnes izlasēs un kāpēc pieņems Spānijas sportista pilsonību
ASV sinoptiķi prognozē, kāda būs ziema Eiropā, tostarp Latvijā 9
Skatīt visus komentārus