Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
LTV sižets bijis par mazo uzņēmējdarbību uz Jomas ielas.

Žurnālists par sižetu saņem draudus no Jūrmalas pašvaldības policista 25

Bizness un ekonomika
2015. gada 4. novembrī 21:39 2015. gada 4. novembrī 21:39
Jūrmalas pašvaldības policists izteicis draudus Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālistam, kurš darbojies raidījumu cikla "Aizliegtais paņēmiens" eksperimentā ""Bistro ''Frics''" - kā ir būt mazajam uzņēmējam Latvijā?", šovakar vēstīts LTV raidījumā "Panorāma".

LTV ziņoja, ka īsziņa tika saņemta no mobilā tālruņa numura, kuru raidījuma tapšanas laikā izmantoja Jūrmalas pilsētas Pašvaldības policijas darbinieks Ingūns Pičs.

Policists žurnālistam nosūtījis īsziņu, kurā vēstīts, ka "dzīve gara, gan tiksimies". LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte uzsvēra, ka šādas darbības tiek uztvertas kā reāli draudi žurnālista dzīvībai un veselībai, kā arī mēģinājumi ietekmēt preses brīvību un LTV kā masu informācijas līdzekļa redakcionālo neatkarību.

Pēc LTV rīcībā esošas neapstiprinātas informācijas, attiecīgā persona ir arī interesējusies par LTV žurnālista dzīvesvietas adresi.

LTV ir vērsusies Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē ar lūgumu uzsākt faktu pārbaudi un veikt nepieciešamās darbības, lai novērstu iespējamo LTV žurnālista dzīvības un veselības apdraudējumu, kā arī mēģinājumu ietekmēt preses brīvību un LTV redakcionālo neatkarību.

Kā ziņots, saistībā ar žurnālistikas eksperimentu Jūrmalā, Jomas ielā 81, kur operācijas "Bistro ''Frics''" laikā aktualizēti jautājumi par mazā biznesa sākšanu un birokrātiskajiem šķēršļiem, Pašvaldības policijas vecākais inspektors zaudēs amatu, ar disciplinārsodu jārēķinās arī būvvaldes vecākajai būvinspektorei.

Kā ziņots, LTV pirmajā kanālā no 2.novembra vērojama raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" piecu sēriju operācija "Bistro "Frics"", kas veidota ar mērķi atklāt mazā biznesa aizkulises Latvijā, aģentūru LETA informēja LTV komunikācijas speciāliste Agita Pudule.

Raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" žurnālisti šovasar Jūrmalā, Jomas ielā, atvēra sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu - bistro "Frics". Tas tika darīts ar mērķi, lai saprastu, redzētu un izjustu mazā biznesa aizkulises - birokrātiju, korupciju un biznesa perspektīvu. Pētījuma gaitā darbā tika pieņemti cilvēki, kas par žurnālistu eksperimentu neko nezināja. Savukārt paši žurnālisti uzņēmumam uzsūtīja virkni pārbaužu un veica dažādus eksperimentus, informēja Pudule.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 43
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 7
Ģimene meklē 30 gadus veco Vadimu; viņš smagā emocionālā stāvoklī izgāja no mājām un pazuda 6
Skatīt visus komentārus