Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Būtiski aizkavējusies MK noteikumu apstiprināšana ES fondu apguvei

Bizness un ekonomika
2015. gada 5. novembrī 17:19 2015. gada 5. novembrī 17:19
Ministru kabinets (MK) vēl nav izstrādājis aptuveni trešdaļu valdības noteikumu, kas nepieciešami Eiropas Savienības (ES) fondu apgūšanai jaunajā plānošanas periodā, aģentūrai LETA atklāja Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Armands Eberhards.

Saskaņā ar iepriekš apstiprināto plānu līdz decembrim būtu jāapstiprina kopumā 81 MK noteikums, taču novembra sākumā valsts sekretāru sanāksmēs ir izskatīti vien 50 noteikumu projekti un vien 26 ir apstiprināti. Tas nozīmē, ka grafiks tiek kavēts par aptuveni trešdaļu.

Šodien ES struktūrfondu koalīcijas darba grupas sanāksmē panākta vienošanās, ka nepieciešams paātrināt šo procesu, lai noteikumi tiktu apstiprināti laicīgāk, kas savukārt nozīmētu veiksmīgāku ES fondu apgūšanu.

Šodien tikšanās laikā pārrunāts, kā paātrināt komunikāciju starp ministrijām un iesaistītajām pusēm. Puses vienojušās, ka jautājumos, par kuriem ekspertu līmenī diskusijas prasījušas vairāk laika un par kuriem nepieciešamas atkārtotas konsultācijas, otrajā komentēšanas kārtā tiktu iesaistīti arī ministriju valsts sekretāri vai ministri. Tas būtiski saīsinātu lēmumu pieņemšanas laiku, kas patlaban tiek veltīts MK noteikumu apspriešanai.

"Mēs esam diezgan būtiski atpalikuši no sākotnējā grafika par MK noteikumu apstiprināšanu šajā gadā," atzina Eberhards.

Jau decembra sākumā būs nākamā sēde, kuras laikā tiks runāts par traucējošiem faktoriem un par risinājumiem, kas situāciju uzlabotu.

LETA

Citi šobrīd lasa

Porziņģis nākamnedēļ viesosies slavenajā Džimija Falona šovā 4
Pēc lēmuma pārsūdzēšanas par draudzenes slepkavību paralimpiskā zvaigzne Pistoriuss saņem daudz ilgāku cietumsodu 5
Tiesa atbrīvo 15 gadus veco skolnieku, kurš piekāva policistu 90
Pievienot komentāru