Ieņēmumi, kas veidosies, paaugstinot dabas resursa nodokļa likmi par plastmasas maisiņiem, nākamgad varētu būt 110 127 eiro.

Paaugstinās nodokļa likmi par plastmasas maisiņiem 7

Bizness
2015. gada 8. novembrī 10:51
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir sagatavojusi grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, paredzot izlīdzināt un paaugstināt nodokļa likmi par plastmasas maisiņiem.

Ministrija skaidro, ka pagājujā gada janvārī spēkā stājās grozījumi šajā likumā, kas noteica palielinātu dabas resursa nodokļa likmi iepakojumiem no plastmasas (polimēru) izejmateriāliem, paaugstinot to par 32%. Likmes plastmasas maisiņiem netika paaugstinātas vienmērīgi, līdz ar to likme vienai maisiņu kategorijai - plastmasas maisiņiem, kuru viena maisiņa svars ir lielāks par 0,003 kilogramiem, - pašreiz ir zemāka par likmi, kas ir noteikta pārējam iepakojumam no plastmasas.

Ar grozījumiem piedāvāts noteikt, ka maisiņiem, kur viena maisiņa svars nepārsniedz 0,003 kilogramus (1000 maisiņu svars nepārsniedz trīs kilogramus), dabas resursa nodokļa likme būs 4,80 eiro par kilogramu. Savukārt maisiņiem, kur maisiņa svars ir lielāks par 0,003 kilogramiem (1000 maisiņu svars pārsniedz trīs kilogramus), likme būs 1,50 eiro par kilogramu.

Ieņēmumi, kas veidosies, paaugstinot dabas resursa nodokļa likmi par plastmasas maisiņiem, nākamgad varētu būt 110 127 eiro apmērā, 2017.gadā - 155 064 eiro, bet vēl pēc gada - 144 953 eiro.

Ekonomisko instrumentu pielietošana vides aizsardzībā ir efektīva, ja šie instrumenti ir pietiekami iedarbīgi un stimulējoši vienlaicīgi, jo tie veicina dabas resursu ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežo vides piesārņošanu, samazina vidi piesārņojošas produkcijas ražošanu un realizāciju, uzsver VARAM.

Likuma grozījumiem vēl jāgūst atbalsts valdībā un Saeimā.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA

Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 20
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 23
  • Maksims, kurš aicināja Latviju pievienot Krievijai, tagad lūdz iespēju pamest valsti 6