Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Turpmāk uzņēmums visus spēkus koncentrēs Rīgas ražotnes attīstīšanai.

"Hanzas maiznīcas" slēdz ražotni Rēzeknē 13

Bizness un ekonomika
2015. gada 16. novembrī 10:14 2015. gada 16. novembrī 10:14
Ņemot vērā maizes tirgus samazināšanos un konkurences saasināšanos, maizes un konditorejas izstrādājumu ražotāja AS "Hanzas maiznīcas" slēgusi filiāli Rēzeknē, turpmāk koncentrējoties uz ražošanu tikai vienā maizes ceptuvē Rīgā, informēja uzņēmuma pārstāvji.

"Samazinoties tirgum un pieaugot konkurencei, uzņēmumam bija jāpārskata attīstības plāni, lai nodrošinātu efektivizāciju un palielinātu konkurētspēju visās jomās," norādīja uzņēmuma Ražošanas daļas vadītājs Valērijs Lotockis

Viņš arī informēja, ka filiāles slēgšana notiek pakāpeniski. Reorganizācijas gaitā uzņēmums izveidojis kompensēšanas sistēmu, nosakot papildu kompensācijas darbiniekiem, ņemot vērā to darba stāžu maiznīcā. Tāpat nodrošināts atbalsts jauna darba meklējumiem.

"Patlaban uzņēmumam ir desmit vakances Rīgā, kurām var pieteikties Rēzeknes filiāles darbinieki, taču pagaidām šādu interesi tie nav izrādījuši. Daļa darbinieku līdz filiāles slēgšanai bija pārtraukuši darba attiecības, jo bija atraduši citu darbu. Rēzeknes filiālē pirms reorganizācijas strādāja 84 darbinieki," sacīja uzņēmuma pārstāvis.

Tāpat Lotockis sacīja, ka turpmāk uzņēmums visus spēkus koncentrēs Rīgas ražotnes attīstīšanai. Vienlaikus uzņēmums turpinās realizēt ilgtermiņa investīciju plānus ražotnes modernizācijā Rīgā.

Kā ziņots, "Hanzas maiznīcas" pēdējos divos gados ieguldījusi modernizācijā kopumā 2,3 miljonus eiro, turpinot konsolidēt ražošanu, kā arī Rīgas ražotnē šogad izveidojot jaunas formas rudzu maizes ražošanas līnijas.

"Hanzas maiznīcu" apgrozījums pērn bijis 20,80 miljoni eiro salīdzinājumā ar 21,61 miljonu iepriekšējā gadā. Savukārt peļņa bijusi 973 276 eiro salīdzinājumā ar 295 031 eiro pirms gada.

Kā norādīts vadības ziņojumā, neraugoties uz apgrozījuma kritumu, pērn saglabātas līdera pozīcijas Latvijas maizes tirgū, kā arī izdevies par 30,7% palielināt eksporta apjomus. Lielākās eksporta partneres ir Igaunija, Lietuva un Somija. Tāpat norādīts, ka pagājušajā gadā uzņēmums ēku pārbūvē un jaunu iekārtu ierīkošanā investēja 1,48 miljonus eiro. Optimizācijas rezultātā pērn slēgta Rīgas filiāle Ventspils ielā, līdz ar to produkcijas ražošana un loģistika tika koncentrēta divās ražotnēs - Pildas ielā Rīgā, kā arī nupat slēgtajā Rēzeknes filiālē.

AS ''Hanzas maiznīcas" tika dibināta 1998.gadā, apvienojoties maizes ražotājiem AS "Rīgas maiznieks", SIA "Baltmaiznieks", SIA "Rēzeknes maiznieks". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,56 miljoni eiro.

Kā ziņots, iepriekšējais AS "Hanzas maiznīcas" īpašnieks, Somijas koncerns "Vaasan" Group Oy" ("Vaasan"), kopš šā gada janvāra pievienojies starptautiskam Zviedrijas maizes ražošanas uzņēmumam "Lantmännen ek. för" ("Lantmännen"). Pēc apvienošanās "Vaasan" un "Lantmännen" kopā nostiprināšot pozīcijas Baltijas jūras reģiona valstīs un papildinās kopīgo piedāvājumu ar vairākiem jauniem produktiem un konceptiem.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 15
Moderni un ar latviskiem elementiem: kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 46
Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 6
Skatīt visus komentārus