Kopumā pašlaik autoratlīdzības saņem aptuveni 27 000 cilvēki, un ļoti maza daļa no viņiem izmanto iespēju brīvprātīgi veikt sociālās iemaksas.

Plānots, ka no 2017.gada būs jāveic obligātās sociālās iemaksas no autoratlīdzībām 4

Bizness un ekonomika
2015. gada 24. novembrī 13:49 2015. gada 24. novembrī 13:49
Paredzēts, ka no 2017.gada būs jāveic obligātās sociālās iemaksas arī no autoratlīdzībām.

Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens (V) skaidroja, ka šīs iemaksas būs jāveic vismaz minimālās algas apmērā, nevis no visas autoratlīdzības.

Iepriekš radušās domstarpības par valdības un Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstītā likuma par valsts sociālo apdrošināšanu atsevišķu normu piemērošanu, tāpēc Ašeradens šodien komisijas sēdē skaidroja šīs normas piemērošanu.

Pašlaik likumā noteikts - personai, kura ir darba ņēmējs un vienlaikus saņem arī autoratlīdzību, ir tiesības izvēlēties, vai nu no autoratlīdzības ienākuma neveikt sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, vai veikt tās atbilstoši pašnodarbinātajiem noteiktajai likmei un kārtībai. Likumprojekts paredz šo normu no likuma svītrot.

Kopumā pašlaik autoratlīdzības saņem aptuveni 27 000 cilvēki, un ļoti maza daļa no viņiem izmanto iespēju brīvprātīgi veikt sociālās iemaksas.

Šis likumprojekts saistīts ar nākamā gada valsts budžetu un galīgajā lasījumā Saeima to vērtēs 30.novembrī.

LETA / Foto:  Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Aktiera Jāņa Paukštello veselības stāvoklis uzlabojies 16
Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 10
Sieviete no Mančestras parāda, kādu paradīzi var radīt, ja ir izdoma un rokas darba nebīstas 6
Skatīt visus komentārus