Noteikumi attiecas uz pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmējiem, kas ražo, marķē un realizē ābolu un bumbieru sidru.

Arī turpmāk sidra ražotājiem būs vienotas kvalitātes prasības

Bizness un ekonomika
2015. gada 8. decembrī 13:01 2015. gada 8. decembrī 13:01
Atbalstot Latvijas ražotāju iniciatīvu uzturēt vienotu standartu ābolu un bumbieru sidram, šī dzēriena ražotājiem arī turpmāk tiks piemērotas vienotas prasības, paredz valdības apstiprinātais noteikumu projekts "Ābolu un bumbieru sidra obligātās nekaitīguma, kvalitātes un papildu marķējuma prasības".

Papildinot līdzšinējo tiesisko regulējumu, kas ir spēkā no 2006.gada, noteikumu projektā definēts, ka sidrs ir produkts, ko iegūst dabīgā fermentācijas procesā no ābolu vai bumbieru sulas un kam netiek pievienots etilspirts.

Marķējumā sidra nosaukumam jāpievieno norāde par pievienotajām aromātvielām, kas atvieglo valsts kontroli un novērš patērētāju maldināšanu. Prasības, kas attiecas uz Latvijā izplatāmo sidru, dod iespēju aizsargāt patērētāju veselību, kā arī sidra izcelsmes nosaukumu.

Latvijā likumīgi ražotu sidru ir tiesības piedāvāt Eiropas Savienības dalībvalstīs, Turcijā vai tādā Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas valstī, kas parakstījusi Eiropas Ekonomikas zonas līgumu, ievērojot savstarpējās atzīšanas principu.

Noteikumi attiecas uz pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmējiem, kas ražo, marķē un realizē ābolu un bumbieru sidru.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

"Tas zaglis man dzērumā muldēja kaut ko par Raini..." Kā aizturēja Aspazijas un Raiņa muzeja apzadzēju, un kas viņš ir? 7
"Mūsu zeme, Latvija!" Dāvis Bertāns gaumīgi paziņo, ka spēlēs izlasē 8
8 svarīgas lietas, ja vēlies tikt vaļā no apaļīga vēderiņa
Pievienot komentāru