Somijai pērkot "Gasum" akcijas no "Gazprom", pieaugs enerģētiskā drošība, vērtē Igaunija 1

Bizness un ekonomika
2015. gada 20. decembrī 17:07 2015. gada 20. decembrī 17:07
Somijas valdības lēmums pirkt Krievijas valsts gāzes koncernam "Gazprom" piederošos 25% akciju Somijas dabasgāzes uzņēmumā "Gasum" ir vērtējams atzinīgi, jo tas palielinās Somijas un Igaunijas enerģētisko drošību un uzlabos Somijas pozīciju sava dabasgāzes tirgus attīstībā, uzskata Igaunijas ekonomikas lietu un infrastruktūras ministrs Kristens Mihals.

"Tas nozīmē lielāku enerģētisko drošību abos Somu līča krastos un paver iespēju, ka nākotnē šajā tirgū būs vairāk gāzes piegādātāju, kas ir pamatnosacījums tirgus attīstībai un uz tirgu pamatotai gāzes cenai patērētājiem. Tas arī piešķirs Somijai labāku pozīciju sava gāzes tirgus attīstīšanai neatkarīgi no ārējiem faktoriem,” Mihals pavēstīja ziņu aģentūrai BNS.

"Ņemot vērā plānu par Polijas-Lietuvas un Igaunijas-Somijas gāzes savienojuma izveidošanu, par ko ir panākta vienošanās, Somijas valdības lēmums nozīmē iespēju Baltijas valstu un Somijas gāzes tirgu tālākai integrācijai," sacīja ministrs.

Funkcionējošs tirgus rada drošību, kas investoriem ir vajadzīga, lai veiktu jaunus ieguldījumus gāzes piegādes ķēdēs, piemēram, sašķidrinātās gāzes termināļos, un paver iespējas dabasgāzes kā videi draudzīgāka kurināmā plašākai izmantošanai visā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā, sacīja Mihals.

Jau vēstīts, ka Somija valdība piektdien paziņoja, kas par 251,3 miljoniem eiro pērk Krievijas valsts gāzes koncernam " Gazprom " piederošos 25% akciju Somijas dabasgāzes uzņēmumā "Gasum".

Pēc darījuma pabeigšanas Somijas valstij piederēs 100% "Gasum" akciju.

" Gazprom " plānoja pārdot tai piederošos 25% "Gasum" akciju, tomēr jūnija sākumā " Gazprom " valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Medvedevs norādīja, ka attiecībā uz akciju pārdošanu nav jaunumu, jo ir radušies neatrisināti jautājumi.

Akciju pārdošanu pēc tam izskatīja " Gazprom " padome.

"Gasum" ir Somijas dabasgāzes tīklu operators, kā arī nodarbojas ar dabasgāzes importu un sadali Somijā.

Pērn šī kompānija no Krievijas iepirka 3,11 miljonus kubikmetru gāzes.

BNS

Citi šobrīd lasa

"Manam draugam teica, ka esot pārāk tumšādains, jābalina āda" – modele Liene Podiņa par augstās modes aizkulisēm
Kāds fans gribēja uzrauties uz skatuves! Arī tas notika “Foo Fighters” koncertā 5
Palīdziet! Liepājniece Astrīda devās uz veikalu un neatgriezās 1
Pievienot komentāru