Pagājušogad nopirkts apmēram 241 miljons albumu, kas ir par 6% mazāk nekā 2014.gadā. Gandrīz puse no tiem bija albumi digitālā formātā, bet 12% vinila skaņuplates.

Pērn mūzikas straumēšana ASV pieaugusi par 93% 2

Bizness
2016. gada 7. janvārī 22:20
2015.gadā ASV gandrīz divas reizes pieaudzis mūzikas straumēšanas apjoms, liecina kompānijas "Nielsen Music" apkopotie dati.

ASV pagājušogad dziesmas straumētas 317 miljonus reižu. Tas ir par 93% vairāk nekā pagājušogad.

Eksperti uzskata, ka par straumēšanas popularitāti lielā mērā jāpateicas tehnoloģiju giganta "Apple" jaunajam straumēšanas pakalpojumam "Apple Music". "Nedrīkst par zemu novērtēt atpazīstamību, ko straumēšanai deva "Apple"," norāda kompānijas "Nielsen Entertainment" viceprezidents Deivids Bakula.

Pagājušogad nopirkts apmēram 241 miljons albumu, kas ir par 6% mazāk nekā 2014.gadā. Gandrīz puse no tiem bija albumi digitālā formātā, bet 12% vinila skaņuplates.

Lai arī straumēšanas pakalpojumu popularitāte ievērojami pieaugusi, gada visvairāk pārdotie albumi - Adeles "25" un Teiloras Sviftas "1989" - tajos netika uzreiz izdoti.

"Adele un Teilora Svifta to var, bet ne visiem pārējiem izdosies," uzskata Bakula.

Viņš norāda, ka straumēšana palīdzējusi cīnīties ar interneta pirātismu, kas par ļoti aktuālu problēmu kļuva tūkstošgades sākumā, parādoties tādām platformām kā "Napster".

LETA/Foto: AFP/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ballītē Krievijā izvarotās Diānas ģimene dzīvo īstā ellē. Tēvs ir nikns uz visu valsti 31
  • Ulmani neielaiž Saeimā. Eksprezidents ir ne pa jokam apvainojies 79
  • Lietuvu satricina vēl viena traģēdija - suns saplosa mēnesi vecu bērnu 12