Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Četrās dienās drošas ziemas braukšanas konsultācijas apmeklējuši vairāk nekā 100 autovadītāju.

Biķerniekos turpinās bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 12. janvārī 14:39 2016. gada 12. janvārī 14:39
Ņemot vērā cilvēku interesi un atbilstošus laika apstākļus, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar Drošas braukšanas skolu (DBS) Biķernieku trasē ikvienam autovadītājam turpina piedāvāt bezmaksas drošas ziemas braukšanas konsultācijas. Tās nolūks ir uzlabot autovadītāju iemaņas un prasmes ziemas braukšanas apstākļos.

CSDD aicina autovadītājus pieteikties drošas ziemas braukšanas konsultācijām no 18. līdz 29.janvārim darba dienās no plkst.17:00 līdz 20:00.

Konsultāciju ilgums: viena stunda.

Pieteikšanās pa tālruņiem 67025800 vai 25714991 (darba dienās no plkst.9:00-17:00).   

Nosacījumi: nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs ar savu transportlīdzekli, kurš aprīkots ar ziemas riepām, kuram ir derīga tehniskā apskate un obligātā civiltiesiskā apdrošināšana. Vēlams uz nodarbību ierasties ērtos, braukšanai atbilstošos apavos un siltā apģērbā. Pieteikto dalībnieku reģistrācija notiks pie BKSB biroja, S.Eizenšteina ielā 2; iebraukšana trasē – pa 8.vārtiem.

Svarīgi! Gadījumā, ja kāds autovadītājs netiek uz iepriekš pieteiktu drošas ziemas braukšanas nodarbību, lūgums sniegt informāciju uz iepriekš norādītajiem tālruņiem, lai operatīvi varētu piedāvāt vietu citiem braukt gribētājiem.

Drošas braukšanas speciālisti nodarbību dalībniekiem skaidro drošas braukšanas pamatprincipus, stāsta par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu un par to, kā censties izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams. Tāpat interesentiem tiek sniegti skaidrojumi par auto riepu stāvokli, to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanas stilam.

Četrās dienās drošas ziemas braukšanas konsultācijas apmeklējuši vairāk nekā 100 autovadītāju; trešdaļa no tiem –  sievietes un vairāk nekā 60% vīriešu. Vienlaikus ar konsultācijām tiek veikts arī pētījums par automobiļu riepu stāvokli. Biķernieku trases drošas braukšanas eksperts un konsultāciju vadītājs Normunds Lagzdiņš stāsta: „Pēc pirmajām konsultāciju dienām esam patīkami iepriecināti par to, ka autovadītāji ir zinošāki un informētāki nekā pērn gan par riepu vecumu un tā nozīmi, gan protektora dziļumu. Tomēr braukšanas prasmes ziemas apstākļos ir nepieciešams atsvaidzināt ikvienam autovadītājam!”

 Šogad 75% automašīnu riepu vecums ir no viena līdz pieciem gadiem un tikai diviem auto riepas bija vecākas par 10 gadiem. No drošības viedokļa apmierina arī vairums fiksētie riepu protektoru dziļumi, kas pārsvarā ir no 6-10 mm. Pērn vecākās riepas izlaiduma gads bija 2000.gads, un uz konsultācijām bija ieradušās 10% automašīnas, kurām riepu protektora dziļums bija 4 mm un mazāks.

Video informācija par nodarbību norisi un konsultāciju būtību 2015.gada ziemā apskatāms šeit.

Par turpmākajām ziemas braukšanas nodarbībām informācija tiks sniegta www.bksb.lv un www.csdd.lv kā arī sociālajos tīklos: @TraseBikernieki vai https://www.facebook.com/BikerniekuTrase

Regīna Zommrere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 129
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Pievienot komentāru