Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvijā lielākais dārzeņu audzētājs siltumnīcās jaunā projekta būvniecībai un iekārtošanai ieguldījis 2,2 miljonus eiro, izbūvējot 5000 kvadrātmetru lielu jaunu siltumnīcu ar ziemas apstākļiem atbilstošu apgaismes tehniku.

Lai konkurētu ar Spānijas un Polijas gurķiem, Mārupē tos tagad audzēs ziemā 11

Bizness un ekonomika
2016. gada 13. janvārī 11:55 2016. gada 13. janvārī 11:55
SIA "Mārupes siltumnīcas" ar bankas "Citadele" līdzfinansējumu ir izbūvējusi jaunas siltumnīcas gurķu audzēšanai arī ziemas sezonā. Turpmāk gada aukstajos mēnešos Latvijā audzēti gurķi konkurēs ar Spānijā, Polijā un citās valstīs audzētajiem dārzeņiem.

Šonedēļ siltumnīca tiek apstādīta ar gurķu stādiņiem, lai jau pēc mēneša Latvijas iedzīvotāji varētu veikalos iegādāties Latvijā audzētos gurķus. "Mārupes siltumnīcas" ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas audzēs gurķus arī ziemas sezonā.

Latvijā lielākais dārzeņu audzētājs siltumnīcās jaunā projekta būvniecībai un iekārtošanai ieguldījis 2,2 miljonus eiro, izbūvējot 5000 kvadrātmetru lielu jaunu siltumnīcu ar ziemas apstākļiem atbilstošu apgaismes tehniku.

"Ideju smēlāmies no līdzīgām siltumnīcām Somijā. Mūs iedrošināja Igaunijas labais piemērs, kur arī ziemā tiek ražoti vietējie gurķi, taču līdz Latvijas tirgum tie nenonāk, jo ir gana liels pieprasījums vietējā tirgū. Lai ziemas mēnešos mūsu siltumnīcā izaugtu garšīgs gurķis, konsultējāmies ar uzņēmumiem kaimiņvalstīs," paziņojumā medijiem informē "Mārupes siltumnīcas" līdzīpašnieks un vadītājs Kaspars Brunovskis. "Ja līdz šim savās siltumnīcās varējām audzēt gurķus un tomātus no marta līdz oktobrim, tad tagad varēsim ievākt ražu visu gadu. Jaunā siltumnīca ir viena no modernākajām Ziemeļeiropā."

"Pateicoties bankas kredītam, uzņēmums ir veicis ievērojamus ieguldījumus, kā rezultātā par trīs reizēm palielināsies ražība no viena siltumnīcas kvadrātmetra. Šāda darbības efektivitātes uzlabošana ir būtiska, un uzņēmuma ienākumus vairs neietekmēs sezonalitāte," informē bankas "Citadele" valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis. Somijas un Igaunijas pieredze pierāda, ka pašmājās audzētiem dārzeņiem ir pieprasījums, atzīst Beļavskis un vēl "Mārupes siltumnīcām" audzēt garšīgus gurķus un tomātus visu gadu.

SIA "Mārupes siltumnīcas" mātesuzņēmuma SIA "Sabiedrība Mārupe" vēsture sākusies 1948.gadā, kad tika dibināts kolhozs "Mārupe". Savu pašreizējo nosaukumu uzņēmums ieguva 2004.gadā. "Mārupes siltumnīcas" darbības veids ir segto platību dārzeņu ražošana. Dārzeņu produkcija tiek realizēta kooperatīvai sabiedrībai "Baltijas dārzeņi". Sezonas ilgst no marta līdz oktobrim, kuras laikā iegūst un realizē apmēram 4700 tonnas gurķu un tomātu. Kopējā zemstikla platība ir 9,6 hektāri, no kuriem sešos hektāros aug gurķi un 3,6 hektāros aug tomāti.

"Firmas.lv" datubāze rāda, ka uzņēmums "Mārupes siltumnīcas" 2014.gadā strādāja ar 8,1 miljona eiro apgrozījumu un 533 968 eiro. Savukārt uzņēmums "Sabiedrība Mārupe" 2014.gadā strādāja ar 5,95 miljonu eiro apgrozījumu un 166 666 eiro peļņu. Uzņēmums "Sabiedrība Mārupe" īpašnieki ir virkne privātpersonu.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 6
Skaistumkonkursā "Mis Pasaule" uzvar medicīnas studente no Indijas 9
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 7
Skatīt visus komentārus