Par "Gada investīciju" tika atzīts bezpilota vadāmo lidaparātu "AirDog" projekts, kas spējis piesaistīt lielu skaitu investīciju gan Latvijā, gan ārzemēs.

Par "Gada investīciju" atzīst bezpilota vadāmo lidaparātu "AirDog" 1

Bizness
2016. gada 3. februārī 19:11
Apbalvojot veiksmīgākos pagājušā gada investīciju projektus, par "Gada investīciju" tika atzīts bezpilota vadāmo lidaparātu "AirDog" projekts, kas spējis piesaistīt lielu skaitu investīciju gan Latvijā, gan ārzemēs.

"AirDog" projektā ieguldījis arī "FlyCap", "Imprimatur Capital", "Expansion Capital".

Šovakar pasākumā "Gada investors" tika godināti 2015.gada veiksmīgākie investīciju projekti privāto investīciju un riska kapitāla sektorā kopumā astoņās nominācijās.

Kategorijā "Gada pārdošana" tika apbalvota Rīgā bāzētā Latvijas nano pārklājumu tehnoloģiju ražotāja "Naco Technologies" pārdošana. "Naco Technologies" iesaistītie investori un attīstītāji bija "Imprimatur Capital", "ZGI Capital" un "Proks Capital".

Balva "Gada finanšu konsultants" piešķirta "Porta finance", kas konsultēja nebanku kreditētāja "Mogo" mezanīna kapitāla piesaistes darījumu.

Par "Gada juridisko konsultantu" atzīts juridiskais uzņēmums "Cobalt".

Balvu kategorijā "Gada nozares atbalstītājs" saņēma Attīstības finanšu institūcija "Altum".

Savukārt privāto investīciju sektorā balvas tika piešķirtas trīs nominācijās.

Nominācijā "Zaļā zvaigzne", kas piešķirta investīcijai ar pozitīvāko ietekmi uz vidi, balvu saņēma Armands Garkāns par investīciju projektā "Genuine Wind".

Nominācijā "Zelta zvaigzne", kas piešķirta investīcijai ar vislielāko atdevi, balvu saņēma Uldis Salzirnis par ieguldījumu projektā "Perfume Vending".

Savukārt nominācijā "Uzlecošā zvaigzne", kas piešķirta investīcijai ar perspektīvāko nākotnes prognozi, balva piešķirta Jānim Rancānam par investīcijām projektā "jobbatical", kas paredzēts darba devēju un darba ņēmēju sadarbības organizēšanai.

Laureātus noteica Latvijas Riska kapitāla asociācijas un Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla biedri.

Iniciatīvas "Gada investors" mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu. Apzinot un popularizējot gada veiksmīgākās investīcijas, organizatori vēlas vērst uzmanību uz Latvijā vēl jaunās nozares izšķirošo nozīmi jauno, perspektīvo projektu atbalstīšanā.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Parisa Hiltone apstiprina, ka atradusi Īsto. FOTO 4
  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 130
  • Arvien vairāk vecāku sūdzas par sliktu izturēšanos pret bērniem dārziņos 23