Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sulas bez PVD atļaujas drīkst tirgot nelielos apjomos - līdz 300 litriem gadā.

Neparasti agri sāk tirgot pirmās kļavu sulas 10

Bizness un ekonomika
2016. gada 6. februārī 17:08 2016. gada 6. februārī 17:08
Saglabājoties ziemai neraksturīgi siltiem laika apstākļiem, sākusies kļavu sulu tecināšana un tirdzniecība.

Kļavu sulas tiek tirgotas Rīgā, Kalnciema ielas tirdziņā. Pusotra litra pudele ar kļavu sulu maksā piecus eiro.

Kā liecina LETA arhīvs, parasti pirmās kļavu un bērzu sulas tirgū parādas martā. Pērn pirmās ziņas par kļavu sulu tirdzniecību bija februāra nogalē. Bērzu sulu tecināšana un tirgošana ierasti sākas vēlāk nekā kļavu sulu tecināšana un tirgošana.

Kā liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā pieejamā informācija, sulas bez dienesta atļaujas drīkst tirgot nelielos apjomos - līdz 300 litriem gadā. Ja daudzums lielāks, jāreģistrējas PVD kā augu izcelsmes produktu primārās ražošanas uzņēmumam.

Sulas jāiepilda vienreizlietojamā iepakojumā, kas atļauts saskarei ar pārtiku, vai tīros stikla traukos. Marķējuma etiķetē jānorāda tirdzniecības nosaukums "Bērzu sula" vai "Kļavu sula", pievienotās sastāvdaļas, tilpums, derīguma termiņš, uzglabāšanas apstākļi un produkta ražotāja nosaukums vai vārds, uzvārds un adrese.

PVD iesaka patērētājiem pirms sulu iegādes novērtēt, kādos traukos ir iepildītas sulas, vai ir nodrošināts marķējums. Gadījumos, ja sulas piedāvā degustācijai, pārdevējam ir jānodrošina patērētājs ar vienreizlietojamajām glāzītēm un jāievēro degustācijas noteikumi.

PVD aizdomu un sūdzību gadījumos tirdzniecības vietās drīkst pieprasīt informāciju par sulu ražotāju, ieguves vietu un sulu uzskaites dokumentus.

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 23
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Skatīt visus komentārus