Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

LLU laboratorijā uzņēmējiem ir iespēja testēt būvkonstrukciju nestspēju

Bizness un ekonomika
2016. gada 14. februārī 18:59 2016. gada 14. februārī 18:59
Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauku inženieru fakultātes (LIF) laboratorijā uzņēmējiem piedāvā iespēju ar hidrauliskās preses palīdzību veikt konstrukciju testēšanu to reālajā izmērā, informēja LLU pārstāve Lana Janmere.

Viņa skaidroja, ka viens no svarīgākajiem faktoriem būvniecībā ir uzbūvēto ēku un tās konstrukciju izturība, lai nodrošinātu drošu tās izmantošanu. LIF laboratorijā zinošu speciālistu vadībā tiek piedāvāta iespēja uzņēmējiem testēt būvkonstrukciju nestspēju, tādējādi novēršot iespējamus ēku defektus jau projektēšanas posmā.

"Palielinoties dažādu jaunu būvmateriālu pieejamībai, augusi arī nepieciešamība to nestspējas un atbilstības paredzētajam izmantojumam noskaidrošanai. Turklāt ikvienam uzņēmējam ir svarīgi arī atrast ekonomiski izdevīgāko konstrukciju veidu, kas atbilst drošības nosacījumiem," skaidroja Janmere.

LIF Būvkonstrukciju katedras laboratorijā ar hidrauliskās preses palīdzību iespējams veikt konstrukciju testēšanu lielā mērogā, kas nozīmē, ka laboratorijā var pārbaudīt konstrukcijas to reālajā izmērā.

"Patlaban mūsu palīdzību ir lūdzis uzņēmums, kam ir svarīgi pārbaudīt Latvijas inženieru izstrādātu risinājumu balkona stiprinājuma mezglam. Būvprojekta pasūtītājs vēlas izmantot nestandarta risinājumu, kas būtu ekonomiski izdevīgs par dārgajiem balkona balstu standarta risinājumiem. Papildus teorētiskajiem aprēķiniem gan inženieri, gan pasūtītājs vēlas eksperimentāli pārbaudīt savienojuma nestspēju. Tādēļ tagad veicam šādas konstrukcijas slogošanu, kuras rezultātā iegūsim arī balkona izlieces," skaidroja būvinženieris un Būvkonstrukcijas katedras vadošais pētnieks Ulvis Skadiņš.

Pētījumu klātienē vēro arī pats pasūtītājs, inženieri, kā arī studenti un mācībspēki.

Savukārt uzņēmumā "Mitau Industry" sākotnēji vēlējušies zinātniekus uzaicināt uz ražotni un veikt testus tajā, taču atklājuši, ka universitātē pieejamās iekārtas nodrošinās uzticamāku rezultātu. Turklāt uzņēmums jau iepriekš sadarbojies ar fakultāti, materiāli atbalstot studentu zinātniski pētnieciskos darbus.

Līdz šim Būvkonstrukciju katedras laboratorijas un zinātnieku pakalpojumus izmantojuši tādi uzņēmumi kā "Inspecta", "Tenax", "UPB" ietilpstošā "Aile Grupa" un citi.

LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 16
Pievienot komentāru