"Facebook" analizēja 1,59 miljardu lietotāju datus un secināja, ka jebkurus divus cilvēkus saista draudzības ķēde ar ne vairāk kā trīs līdz četriem posmiem.

"Facebook" pētījums: ikviens lietotājs ir vidēji 3,57 paziņu attālumā no jebkura cita lietotāja

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 17. februārī 17:55 2016. gada 17. februārī 17:55
Sociālajā tīklā "Facebook" ikviens lietotājs ir vidēji 3,57 paziņu attālumā no jebkura cita lietotāja, noskaidrots jaunā pētījumā.

"Facebook" pārbaudīja pieņēmumu, ka katrs cilvēks caur ne vairāk kā sešām paziņām ir saistīts ar jebkuru citu cilvēku pasaulē. Taču sociālā tīkla pētījumā tika izskaitļots, ka tā lietotāju pulkā vidējais radītājs ir tikai 3,57.

Ungāru rakstnieks Friģešs Karinti teoriju pirmoreiz izklāstīja īsajā stāstā, kas izdots 1929.gadā. Tā no jauna tika popularizēta amerikāņu dramaturga Džona Guares 1990.gada lugā "Six Degrees of Separation".

"Es kaut kur izlasīju, ka starp jebkuriem diviem planētas iedzīvotājiem ir ne vairāk par sešiem cilvēkiem," teikts Guares darbā. "ASV prezidents un gondoljers Venēcijā. Ierakstiet, kādus vārdus gribat. Ka ikviens cilvēks ir kā durvis, kas paver ceļu uz jaunām pasaulēm. Seši cilvēki starp mani un ikvienu citu uz šīs planētas. Bet īstie seši cilvēki vēl jāatrod."

"Facebook" analizēja 1,59 miljardu lietotāju datus un secināja, ka jebkurus divus cilvēkus saista draudzības ķēde ar ne vairāk kā trīs līdz četriem posmiem.

Kompānija norāda, ka 2011.gadā, kad sociālo tīklu lietoja 721 miljons cilvēku, vidējais rādītājs bija 3,74.

LETA / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Nezināmas personas Imantā naktī šauj dzīvokļa logos. Jana: “Vīrs komandējumā, man bija bail” 20
Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
12 gadi cietumā - tāds var būt bargākais sods skolnieka Egila slepkavām 5
Pievienot komentāru