Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos mēneša laikā augušas par 0,1%.

Pieaugušas sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos 5

Bizness
2016. gada 18. februārī 21:06
Šī gada janvārī, salīdzinot ar 2015.gada decembri, sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,1%, liecina jaunākais Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) tirgus cenu indikators.

Sekundārajā tirgū piedāvātajiem dzīvokļiem Rīgas centrā cena mēneša laikā augusi par 6,2%, bet Rīgas rajonā - par 2,8%.

Dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā janvārī cena augusi par 0,6%, mikrorajonos tā samazinājusies par 0,6%, Rīgas rajonā cena augusi par 0,5%, bet Jūrmalā augusi par 3,1%.

2016.gada janvāra cenu indikators tika izveidots, pamatojoties uz monitoringa rezultātiem, ko nodrošināja nekustamo īpašumu kompānijas "Ober-Haus", "Latio", "Balsts Real Estate", "Arco Real Estate". Analizējot analītikas nodaļu sniegto informāciju, tiek noteikts vidējais statistiskais rādītājs katrā segmentā.

Saskaņā ar uzņēmumu sniegto informāciju, janvārī vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā bija 2757 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos - 1235 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā - 900 eiro par kvadrātmetru, Jūrmalā - 2915 eiro par kvadrātmetru.

Vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem sekundārajā tirgū Rīgas centrā bija 1500 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos - 688 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā - 518 eiro par kvadrātmetru.

Vidējā piedāvājuma cena privātmājām Rīgas mikrorajonos janvārī bija 1023 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā - 760 eiro par kvadrātmetru, kas ir pieaugums par 10% salīdzinājumā ar decembri, Jūrmalā - 1500 eiro par kvadrātmetru, kas ir 8,5% vairāk nekā decembrī.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 34
  • Viņu zākāja visa pasaule: patiesība par sievieti lakatā uz Londonas tilta 17
  • "Eiropas Savienība nomirs. Pienācis laiks sakaut globālistus," paziņo Lepēna 27