Edvīns Bērziņš iepriekš bija uzņēmuma valdes loceklis.

Par jauno "Latvijas dzelzceļa" bosu iecelts Edvīns Bērziņš 15

Bizness
2016. gada 25. februārī 19:49
Par jauno "Latvijas dzelzceļa" (LDz) valdes priekšsēdētāju iecelts līdzšinējais uzņēmuma valdes loceklis Edvīns Bērziņš, vēsta Latvijas Televīzija.

Nedz Satiksmes ministrijas vadība, nedz preses dienests pagaidām uz telefona zvaniem neatbild un neskaidro izdarīto izvēli. Tāpat uz zvaniem neatbild jaunais uzņēmuma vadītājs.

Konkurss uz "Latvijas dzelzceļa" valdes priekšsēdētāja amatu izsludināts pēc tam, kad no šī amata aizdomās par kukuļņemšanu atstādināts ilggadējais kompānijas vadītājs Uģis Magonis. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Magoni tur aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro liela kukuļa pieņemšanu.

LDz valdes priekšsēdētāja amata kandidātu atlasi veica SM izraudzīts uzņēmumu SIA "Executive Search Baltics". Nominācijas komiteja iesaistījās procesā pēc tam, kad kandidāti bija izvērtēti un palikuši galvenie pretendenti uz amatu. Komiteju vadīja SM valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa, un tajā darbojas arī dzelzceļnieku arodbiedrības pārstāvis Savelijs Semjonovs, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone un Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks.

LDz valdes priekšsēdētāja amata kandidātu vērtēšanas procesa izraudzītā "īsā saraksta" kandidātu vidū bija LDz valdes locekļi Aivars Strakšas un Bērziņš, kā arī "LDz Cargo" vadītājs Māris Bremze, kā arī SIA "AV Investments" līdzīpašnieks un valdes loceklis Vladimirs Čamāns, uzņēmuma "OpusCapita" valdes loceklis Aldis Greitāns un kādreizējais Latvijas Pasta vadītājs Māris Kleinbergs, kurš ir loģistikas uzņēmuma SIA "Schenker" valdes loceklis.

Amata kandidātam tika prasīta izpratne par transporta loģistikas nozares darbības principiem, bija teikts konkursa prasībās kandidātiem uz LDz valdes priekšsēdētāja amatu.

Kandidātiem tika prasīta akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība finansēs, uzņēmējdarbības, ekonomikas, vadībzinātnes, tiesību zinātnes, inženierzinātnes vai eksakto zinātņu jomā. Pretendentam jābūt vismaz trīs gadu pieredzei liela uzņēmuma vai organizācijas izpildvadībā, ietverot arī administratīvās un finanšu jomas, pieredzei un izpratnei par uzņēmuma/organizācijas darbību Latvijas un starptautiskas konkurences apstākļos.

Kandidātam bija jābūt arī pieredzei lielu un sarežģītu komandu vadībā, pieredzei liela mēroga pārmaiņu projektu iniciēšanā, īstenošanā un vadīšanā (restrukturizācijas, optimizācijas un tamlīdzīgos procesos). LDz nākamajam vadītājam tika prasīta pieredze sabiedriskajās lietās un sabiedriskajās attiecībās gan uzņēmuma iekšienē, gan publiskajā un biznesa telpā.

LETA/ Foto: Edijs Pālens/ LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 12
  • Kāpēc atkal jāpagriež pulksteņi, un kam tas ir vajadzīgs 73
  • Atzīmējot Zemes stundu, satumst visa planēta 1