Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Latvijas uzņēmumos ir izcils aprīkojums, bet vadītāji nemāk to lietot, atklāj pētījums

Bizness un ekonomika
16. septembrī 17:05 2018. gada 16. septembrī 17:05
LETA
Latvijas uzņēmumos tehniskais nodrošinājums ir krietni bagātīgāks nekā pašu uzņēmumu un struktūrvienību vadītāju digitālās prasmes, liecina pētījuma "Vadītāja digitālais portrets" rezultāti.

Pētījumā, izvērtējot uzņēmumu un struktūrvienību vadītāju digitālās prasmes, ieradumus un zināšanas, kā arī uzņēmumu tehnisko nodrošinājumu, noskaidrots, ka vidējais vadītāju digitalizācijas līmenis ir 64% no 100% iespējamajiem. Tas nozīmē, ka gada laikā vidējais rādītājs audzis par vienu procentpunktu.

Vislabākā situācija Latvijas uzņēmumos ir divās jomās - digitālā vide uzņēmumā un drošība, kas novērtētas ar 73%. Arī tehniskais ekipējums saņēmis augstu atzīmi - 70%. Sliktāk klājas ar vadītāju tehnoloģiju lietošanas entuziasmu, kas novērtēts ar 54%, un zināšanām, kas novērtētas ar 51% procentu. Arī pērn vislabākā situācija bija ar tehnisko aprīkojumu, bet sliktākā ar zināšanām. Tas nozīmē, ka daudzos uzņēmumos šā brīža nozīmīgākais izaicinājums ir apgūt un produktīvi pielietot jau rīcībā esošos risinājumus.

Visstraujāk zināšanas, ekipējums, digitālā vide, tehnoloģiju lietošanas entuziasms un digitālā drošība palielinājusies mežsaimniecības un kokrūpniecības nozarē. Ja pērn tā nebija starp piecām labākajām, tad šogad ieņem pārliecinošu pirmo vietu ar 82% atzīmi. Otro vietu ar 70% saglabājusi informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozare, bet mediji, sabiedriskās attiecības, reklāma un poligrāfija no pirmās atkāpusies uz trešo vietu ar 69% vērtējumu. Savukārt auto tirgotāji ar 66% noturējuši ceturto vietu.

"Pētījuma dati iezīmē divas būtiskas tendences. Pirmkārt, digitālo risinājumu lietošana uzņēmumā ir ļoti cieši saistīta ar vadītāja entuziasmu un interesi par tehnoloģijām. Kompānijās, kurās vadītājs pats labi orientējas programmās, iekārtās un datu drošības jautājumos, to pielietojums ir ievērojami augstāks nekā tajās, kurās vadītājs pats nelieto jaunākās iespējas. Otrkārt, digitalizāciju būtiski ietekmē notikumi nozarē. Ja daži uzņēmumi uzlabo produktivitāti ar inovatīviem risinājumiem, pārējie seko to piemēram, lai neatpaliktu konkurences cīņā," novērojumos dalās grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas "Tildes Jumis" biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

Pētījums "Vadītāja digitālais portrets" tapis ar grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas "Tildes Jumis" atbalstu, veicot zināšanu un uzņēmuma aprīkojuma testu 1725 respondentiem, no kuriem 708 bija uzņēmumu augstākā un vidējā līmeņa vadītāji.

Citi šobrīd lasa

Kā no mātes miesām: Rīgā pie Igaunijas vēstniecības pastaigājas kails vīrietis 35
Pasaule atkal brīnās par Melānijas Trampas savādo apģērba izvēli, tiekoties ar Polijas prezidentu un viņa sievu 19
Separātiskā Abhāzijā un sastindzis laiks: britu fotogrāfs iemūžina iespaidīgus kadrus pamestos objektos 2
Pievienot komentāru

Филипп Киркоров впервые о новой спутнице: "Нам просто хорошо вместе"

"Она ела гречневую кашу с курицей, стала пить воду": как проходит лечение 17-килограммовой девушки