Lai piekļūtu sociālajam tīklam, lietotājiem vispirms nepieciešams piekrist viņu datu apkopošanai un izmantošanai, akceptējot pakalpojuma nosacījumus.

Vācijā sāk izmeklēšanu pret "Facebook" par datu aizsardzības noteikumu pārkāpumiem

Bizness
2016. gada 2. martā 13:05
Vācijas Federālais karteļu apkarošanas birojs trešdien paziņoja, ka sācis izmeklēšanu pret ASV sociālās komunikācijas gigantu "Facebook" saistībā ar aizdomām, ka tas izmanto dominējošo tirgus stāvokli, lai pārkāptu datu aizsardzības noteikumus.

Birojs norāda, ka tas sācis izmeklēšanu pret "Facebook Inc.", uzņēmuma Īrijas struktūrvienību un "Facebook Germany GmbH".

"Birojs izmeklē aizdomas, ka ar pakalpojuma specifiskajiem noteikumiem attiecībā uz lietotāju datu izmantošanu "Facebook" ļaunprātīgi izmantojis dominējošo stāvokli sociālo tīklu tirgū," vēsta birojs.

Tāpat birojs skaidro, ka tādiem ar reklāmām finansētiem interneta pakalpojumiem kā "Facebook" lietotāju datu ir ārkārtīgi svarīgi.

"Tāpēc ir svarīgi arī noskaidrot tirgus stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas kontekstā, vai patērētāji ir pietiekami informēti par datu ievākšanas veidu un apjomu," norāda birojs.

Lai piekļūtu sociālajam tīklam, lietotājiem vispirms nepieciešams piekrist viņu datu apkopošanai un izmantošanai, akceptējot pakalpojuma nosacījumus. Taču lietotājam ir grūti izprast un novērtēt viņu akceptēto nosacījumu vērienu, ziņo Vācijas Federālais karteļu apkarošanas birojs.

LETA / Foto: Shutterstock
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 25
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 50
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 14