Programmas "Uzlauz Pentagonu" dalībniekiem, kas spēs atrast Pentagona publisko mājaslapu vājās vietas, tiek solītas naudas balvas un cita veida atzinība.

Pentagons met izaicinājumu hakeriem, lai tie uzlauž tā mājaslapas 4

Bizness
2016. gada 2. martā 23:15
Kādreiz esi gribējis uzlauzt tēvoci Semu? Ja esi ASV pilsonis un drošības pārbaudēs esi atzīts par derīgu, tev ir tiesības to darīt, trešdien uzrunājot potenciālos interesentus, apliecināja Pentagons.

ASV Aizsardzības ministrija aicina atbilstošu atļauju saņēmušos hakerus federālās valdības pirmās šādas pilotprogrammas ietvaros pārbaudīt Pentagona kiberdrošību.

Programmas "Uzlauz Pentagonu" dalībniekiem, kas spēs atrast Pentagona publisko mājaslapu vājās vietas, tiek solītas naudas balvas un cita veida atzinība.

"Es vienmēr esmu izaicinājis mūsu cilvēkus domāt ārpus šīs piecstūru kastes, kas ir Pentagons, ietvara," sacīja ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

"Atbildīgu hakeru uzaicināšana pārbaudīt mūsu kiberdrošību pavisam noteikti atbilst šim pārbaudījumam. Esmu pārliecināts, ka šī inovatīvā iniciatīva stiprinās mūsu digitālo aizsardzību un galu galā pilnveidos mūsu nacionālo drošību," piebilda ministrs.

Pilotprogramma izstrādāta, sekojot lielo uzņēmumu paraugam, kas jau rīkojuši līdzīgus konkursus centienos uzlabot tīklu un produktu drošību.

Pentagons par šo iniciatīvu paziņoja laikā, kad Kārters Kalifornijā apmeklēja Silīcija ieleju.

Šī ir jau trešā ministra vizīte pasaules datortehnoloģiju centrā. Viņš vairākkārt uzsvēris, ka Pentagonam ir jābūt inovatīvam un jāsadarbojas ar partneriem datortehnoloģiju jomā.

Kārters arī paziņoja, ka viņš grasās izveidot Aizsardzības inovāciju konsultatīvo padomi, kuru vadīs "Google" mātes uzņēmuma "Alphabet" izpilddirektors Ēriks Šmits.

LETA/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Grūti noticēt, ka tas ir musulmaņu Irānā... tā dzīvo bagātie Teherānas bērni. FOTO 26
  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 14
  • Policija notvērusi Egidiju – lietuviešu puisi, kurš nošāva savu ģimeni 13