Daļa, kam pieder mežs ar platību līdz desmit hektāriem, īpašumus turpina pārdot. Pārsvarā šādus īpašumus nopērk skandināvu uzņēmumi.

Daļa mazo meža īpašnieku turpina pārdot mežus skandināvu kompānijām 11

Bizness
2016. gada 9. martā 13:08
Daļa mazo meža īpašnieku turpina pārdot īpašumus skandināvu kompānijām un mazo mežu īpašumu proporcijai kopējā Latvijas mežu bilancē varētu būt tendence samazināties, sacīja mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības "L.V.Mežs" valdes priekšsēdētājs Modris Kalvāns.

Viņš pastāstīja, ka daļa mazo meža īpašnieku pievienojas kooperatīviem, kā piemēram, "L.V.Mežs", bet daļa, kam pieder mežs ar platību līdz desmit hektāriem, īpašumus līdzīgi kā iepriekšējos gadus turpina pārdot. Pārsvarā šādus īpašumus nopērk skandināvu uzņēmumi jeb tā saucamie kopuzņēmumi. Pēc viņa teiktā, šāda tendence norisinās jau vismaz pēdējos desmit gadus.

Kalvāns arī pastāstīja, ka Latvijā šobrīd ir divas mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības - "L.V.Mežs" un "Mežsaimnieks", kas ir izgājušas Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas atzīšanas procedūru, audzē biedru skaitu un attīstās. Savukārt pārējie mežu kooperatīvi, ja vien neizies atzīšanas procedūru, varētu pārstāt uzņēmējdarbību, jo nevar pretendēt uz Eiropas Savienības (ES) finansējumu kooperatīvu attīstībai.

"L.V.Mežs" valdes priekšsēdētājs piebilda, ka arī meža īpašnieku biedrību skaits Latvijā nepalielinās un daudzas no tām nav noskaņotas attīstīties.

2014.gadā "L.V.Mežs" apgrozījums bija 413,4 tūkstoši eiro un zaudējumi 5,9 tūkstoši eiro.

"L.V.Mežs" ir reģistrēts 2013.gada 26.martā un pagājušā gada 1.septembri kooperatīvā ietilpa 43 biedri. "L.V.Mežs" apsaimnieko 1150 hektārus meža zemes un sniedz mežizstrādes pakalpojumus 12 meža kooperatīva biedru, gan citu meža īpašnieku īpašumos, "L.V.Mežs" ir Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas biedrs.

BNS / Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 59
  • Divus mēnešus vecam bērnam zilumi un lauztas ribas. Tēvs esot pārāk cieši apskāvis 35
  • Gaismā nācis pikants noslēpums no Ivankas Trampas tīņu gadiem. Neredzēti FOTO 5