Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Garantētā atlīdzība vienam noguldītājam tiks izmaksāta vienā maksājumā. Garantēto atlīdzību varēs saņemt tikai ar pārskaitījumu uz noguldītāja norādīto kontu citā bankā, skaidrā naudā garantēto atlīdzību nevarēs saņemt.

"Trasta komercbankas" klientiem garantēto atlīdzību izmaksu sāks nākamnedēļ 3

Bizness un ekonomika
2016. gada 11. martā 22:55 2016. gada 11. martā 22:55
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) šodien ir pieņēmusi lēmumu par garantētās atlīdzības izmaksas veidu un kārtību AS "Trasta komercbanka klientiem. Izmaksa tiks sākta trešdien, 16.martā, informēja FKTK.

Garantēto atlīdzību līdz 100 000 eiro saņems visi AS "Trasta komercbanka" klienti, tajā skaitā bankas Kipras filiāles klienti, kuriem ir tiesības uz šādu atlīdzību.

Garantēto atlīdzību izmaksu veiks "Trasta komercbanka", un pieteikumus garantēto atlīdzību izmaksai bankas klienti, sākot ar 16.martu, var iesniegt visās "Trasta komercbankas" filiālēs (Latvijā - Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, kā arī Kiprā) darba laikā vai internetbankā, ja šāds saziņas veids ir paredzēts līgumā ar klientu.

Garantētā atlīdzība vienam noguldītājam tiks izmaksāta vienā maksājumā. Garantēto atlīdzību varēs saņemt tikai ar pārskaitījumu uz noguldītāja norādīto kontu citā bankā, skaidrā naudā garantēto atlīdzību nevarēs saņemt.

"Trasta komercbanka" garantēto atlīdzību izmaksai nav tiesīga piemērot komisijas vai jebkādu citu maksu.

Klientam garantētā atlīdzība tiks aprēķināta, pamatojoties uz informāciju bankas grāmatvedības reģistros noguldījumu nepieejamības iestāšanās dienā - 4.martā.

Bankas klientu sūdzības par personas atzīšanu par noguldītāju, kuram izmaksājama garantētā atlīdzība, kā arī garantētās atlīdzības apmēru un izmaksāšanas termiņiem izskata FKTK.

LETA jau ziņoja, ka FKTK par AS "Trasta komercbanka" likvidatoru lūdz iecelt zvērinātu advokātu Ilmāru Krūmu, aģentūra LETA uzzināja Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Jau vēstīts, ka ECB pēc FKTK ierosinājuma 3.martā anulēja "Trasta komercbanka" licenci, bet 4.martā FKTK padome konstatēja, ka bankā iestājusies noguldījumu nepieejamība, un vērsās tiesā ar pieteikumu par "Trasta komercbankas" likvidācijas sākšanu.

FKTK rosināja licences anulēšanu, jo banka ilgstoši pieļāva nopietnus pārkāpumus trīs svarīgās jomās: bankas akcionāri nespēja nodrošināt pietiekamu bankas kapitalizācijas līmeni, bankai bija novecojis biznesa modelis un nebija izstrādāta aktuāla darbības stratēģija, kā arī banka pārkāpa noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas prasības un regulāri tika sodīta par pārkāpumiem naudas atmazgāšanās novēršanā.

FKTK rosināja banku likvidēt, jo "Trasta komercbanka" nav sistēmiski nozīmīga banka un bankai nav nekādu unikālu funkciju, kāpēc tā būtu jāglābj.

"Trasta komercbankas" iziešana no tirgus neatstās būtisku negatīvu ietekmi uz Latvijas finanšu sektora stabilitāti. "Trasta komercbankas" aktīvi 2015.gada beigās veidoja 432,12 miljonus eiro, kas ir aptuveni 1,4% no kopējiem kredītiestāžu sektora aktīviem.

Pēc FKTK datiem "Trasta komercbankas" lielākie akcionāri ir Igors Buimisters (no 33% līdz 50%) un Ukrainas iedzīvotājs Ivans Fursins (netiešā ceļā iegūta līdzdalība no 20% līdz 33%).

Gan 2015.gadā, gan 2014.gadā "Trasta komercbanka" strādāja ar zaudējumiem. 2015.gadu "Trasta komercbanka" noslēdza ar 4,66 miljonu eiro zaudējumiem, grupas zaudējumi bija 6,21 miljons eiro, liecina neauditētie dati. 2014.gadā "Trasta komercbankas" ziedojumi bija 12,75 miljoni eiro, grupas zaudējumi - 14 miljoni eiro.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 13
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 101
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 8
Pievienot komentāru