Dažas lietotnes var pilnīgi likumīgi ietekmēt lietotāja konfidencialitāti, mudināt instalēt citas lietotnes vai pat mainīt operētājsistēmas iestatījumus, jo lietotājs tam ir piekritis instalēšanas procesa gaitā.

Instalējot mobilās lietotnes, piektdaļa cilvēku nekad nelasa paziņojumus 3

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 21. martā 12:22 2016. gada 21. martā 12:22
63% cilvēku pirms jaunas mobilās lietotnes instalēšanas savā tālrunī licences līgumu izlasa pavirši, bet piektdaļa cilvēku nekad nelasa paziņojumus, ejot cauri instalācijas posmiem, noklikšķinot "nākamais" un "piekrītu", neizprotot, par ko viņi varētu būt parakstījušies, secināts digitālās vides drošības risinājumu izstrādātāja "Kaspersky Lab" veiktā pētījumā.

Kā uzskata uzņēmuma eksperti, šāda attieksme pret lietotņu instalācijas procesu ir bīstama, jo dažas lietotnes var pilnīgi likumīgi ietekmēt lietotāja konfidencialitāti, mudināt instalēt citas lietotnes vai pat mainīt operētājsistēmas iestatījumus, jo lietotājs tam ir piekritis instalēšanas procesa gaitā.

"Interneta lietotāji uztic ierīcēm slepenu informāciju par sevi un citiem, piemēram, kontaktinformāciju, privāto ziņapmaiņu, tomēr neparūpējas, lai šī informācija būtu pilnīgā drošībā," stāsta "Kaspersky Lab" galvenais drošības pētnieks Deivids Emms. "Tas var pārvērst viņu digitālās ierīces viltus draugos."

"Neveicot piesardzības pasākumus lietotņu instalēšanas laikā, daudzi patērētāji jau no instalēšanas brīža piešķir lietotnēm atļauju iejaukties savā privātajā dzīvē, skatīties, kas ir saglabāts viņu ierīcēs un kur viņi atrodas, papildus instalēt nevēlamas lietotnes un veikt izmaiņas ierīcēs," piebilst Emms.

"Kaspersky Lab" ir viens no pasaulē lielākajiem privātajiem informācijas tehnoloģiju drošības programmu izstrādes uzņēmumiem, kas reģistrēts Apvienotajā Karalistē.

LETA/Foto: AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Pasažieri no Pērtas piedzīvo šausmas lidojumā. Pilots viņiem ieteica lūgties 13
Rīgā startēs pasaules slavenību rallijs “Gumball 3000”. Tā viņi Latvijā ālējās pirms četriem gadiem! 9
"Viņu pasargāja eņģeļi." Brīnumaini izglābjas bērns, kad auto Daugavpilī taranē māju 11
Pievienot komentāru