Jaunais viedtelefons "iPhone SE" ASV debitēs ar cenu 399 dolāru (354 eiro) apmērā.

"Apple" prezentē jaunus "iPhone" un "iPad" modeļus

Auto un tehnoloģijas
2016. gada 22. martā 12:47 2016. gada 22. martā 12:47
ASV informācijas tehnoloģiju gigants "Apple Inc." pirmdien prezentējis jaunos viedtelefona "iPhone" un planšetdatora "iPad" modeļus, kuriem samazināts gan ekrānu izmērs, gan cena.

Jaunais viedtelefons "iPhone SE" ASV debitēs ar cenu 399 dolāru (354 eiro) apmērā, kas ir ievērojami lētāk salīdzinājumā ar "Apple" lielākajiem "iPhone" modeļiem.

"Apple" pērn pasaulē pārdeva 30 miljonus mazo ekrānu "iPhone" modeļus, un šie dati liecina, ka lielai daļai patērētāju patīk kompaktais izmērs, neskatoties uz tendenci pievērsties aizvien lielākiem ekrāniem, norādīja uzņēmuma viceprezidents Gregs Josviaks.

"Dažiem cilvēkiem patiesi patīk mazāki tālruņi. Tādās valstīs kā Ķīnā vairumam šo patērētāju tie ir viņu pirmie "iPhone" tālruņi," sacīja Josviaks.

Analītiķi uzskata, ka jaunajiem "iPhone" modeļiem ir spēcīgs potenciāls starptautiskajos tirgos, jo sevišķi Ķīnā un Indijā. Lai arī šo tālruņu cena ir augstāka par zemo cenu "Android" ierīcēm, kas dominē šajos tirgos, tā pavirza "Apple" zīmolu tuvāk cilvēkiem attīstības valstīs, norāda analītiķi.

"Apple" jaunais planšetdators "iPad Pro".

"iPhone SE" galvenokārt būs paredzēts pircējiem, kuri pirmo reizi iegādājas "Apple" tālruni, un tiem, kuri vēlas jaunāku modeli par pašreizējiem "iPhone 5S"un "iPhone 5C", kas nav tikuši atjaunināti vairāk nekā divus gadus.

Tāpat "Apple" pirmdien prezentēja jauno planšetdatoru "iPad Pro", kuram ir 9,7 collu ekrāns, salīdzinot ar 12,9 collu biznesa klases planšetdatora modeli.

Jaunā mazāka izmēra "iPad" cena ASV sāksies no 599 dolāriem, salīdzinot ar aptuveni 800 dolāriem, kas jāmaksā par iepriekšējo modeli.


LETA/Foto: AFP/LETA, EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

40 gadu vecumā viņš nolēma: turpmāk sekošu savai sirdij. Kas patiesībā ir bestselleru "alķīmiķis" Koelju 21
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 69
Žerārs Depardjē nāk klajā ar savdabīgu viedokli par imigrantiem un "parastajiem" cilvēkiem 38
Pievienot komentāru