Premjers nav pārliecināts, ka PVN likmes samazināšana pārtikai varētu dot kaut kādu efektu.

Premjers nedomā, ka pārtikai vajadzētu samazināt PVN likmi 23

Bizness
2016. gada 23. martā 21:31
Ministru prezidents Māris Kučinkis ir skeptisks par iespēju piemērot samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi pārtikai.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ikgadējā biedru sapulcē premjers norādīja, ka ir vairāki pētījumi, kuros diametrāli pretēji atšķiras PVN likmes samazināšanas ietekme uz ekonomiku. "Es neesmu pārliecināts, ka tas [PVN likmes samazināšana pārtikai] ir izeja, ka tas dos kaut kādu efektu," sacīja Kučinskis, piebilstot - valdība vairāk orientējas uz to, lai panāktu, ka valsts un pašvaldības iepirkumos tiek dota priekšroka vietējai produkcijai atbilstoši "zaļā iepirkuma" principiem.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atzīmēja, ka Finanšu ministrija patlaban vērtē cēloņus zemajiem PVN iekasēšanas rādītājiem.

"Šis ir viens no konkrētiem uzdevumiem, ko mēs šobrīd darām. Vērtējam, kādi ir iesmeli ļoti lielai PVN neiekasējamībai - vai tās tiešām ir likmes vai kādi citi iemesli," pauda Reizniece-Ozola.

LDDK ir Latvijas lielākā darba devēju organizācija. Tās biedri nodarbina 44% no visiem Latvijas darbaspējīgajiem iedzīvotājiem.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 26
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 51
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 4