Premjers nav pārliecināts, ka PVN likmes samazināšana pārtikai varētu dot kaut kādu efektu.

Premjers nedomā, ka pārtikai vajadzētu samazināt PVN likmi 23

Bizness un ekonomika
2016. gada 23. martā 21:31 2016. gada 23. martā 21:31
Ministru prezidents Māris Kučinkis ir skeptisks par iespēju piemērot samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi pārtikai.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ikgadējā biedru sapulcē premjers norādīja, ka ir vairāki pētījumi, kuros diametrāli pretēji atšķiras PVN likmes samazināšanas ietekme uz ekonomiku. "Es neesmu pārliecināts, ka tas [PVN likmes samazināšana pārtikai] ir izeja, ka tas dos kaut kādu efektu," sacīja Kučinskis, piebilstot - valdība vairāk orientējas uz to, lai panāktu, ka valsts un pašvaldības iepirkumos tiek dota priekšroka vietējai produkcijai atbilstoši "zaļā iepirkuma" principiem.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atzīmēja, ka Finanšu ministrija patlaban vērtē cēloņus zemajiem PVN iekasēšanas rādītājiem.

"Šis ir viens no konkrētiem uzdevumiem, ko mēs šobrīd darām. Vērtējam, kādi ir iesmeli ļoti lielai PVN neiekasējamībai - vai tās tiešām ir likmes vai kādi citi iemesli," pauda Reizniece-Ozola.

LDDK ir Latvijas lielākā darba devēju organizācija. Tās biedri nodarbina 44% no visiem Latvijas darbaspējīgajiem iedzīvotājiem.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

"Reizēm nemīlējāmies pat nedēļām ilgi..." Eksperiments: kas mainās attiecībās, ja nekad neatsaka seksu 9
Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi
Prātam neaptverama nežēlība: māte cepeškrāsnī nogalina savus dēlus 19
Skatīt visus komentārus